HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 63
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Warszawianka": Serial z Borysem Szycem nie ujrzy światła dziennego?

To miała być największa polska premiera HBO Max 2022 roku. Niestety, może się okazać, że serial "Warszawianka" z Borysem Szycem nie ujrzy światła dziennego.

Premiera serialu "Warszawianka" stoi pod znakiem zapytania, bo tym, jak HBO Max wstrzymało w lipcu produkcję oryginalnych seriali w krajach skandynawskich, Europie Środkowej oraz Holandii i Turcji. To efekt restrukturyzacji Warner Bros. Discovery, która planuje połączyć HBO Max i discovery+ w jedną platformę streamingową.

W specjalnym oświadczeniu, rzecznik Warner Bros. Discovery poinformował wtedy, że w wyniku "przeglądu bieżących propozycji w funkcjonujących obecnie platformach streamingowych (...) podjęto decyzję o usunięciu części produkcji oryginalnych HBO Max oraz przerwanie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami w krajach skandynawskich i Europie Środkowej". HBO Max zawiesi również aktywność produkcyjną w Turcji i Holandii.

Reklama

Decyzja o wstrzymaniu produkcji oryginalnych produkcji w wybranych krajach europejskich nie oznaczała jednak zawieszenia prac nad rozpoczętymi już serialami. Jednym z nich była "Warszawianka" z główną rolą Borysa Szyca, jednak jak wynika z informacji portalu Wp.pl, premiera tej produkcji stoi pod znakiem zapytania po tym, jak pracę stracił producent wykonawczy "Warszawianki" z ramienia HBO Europe - Jonathan Young.

"Warszawianka": Borys Szyc jako czterdziestoletni playboy

"Warszawianka" opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Główny bohater "Warszawianki" to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący "enfant terrible"  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie - niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Serial w reżyserii Jacka Borcucha powstaje na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W roli głównej występuje Borys Szyc. W rolach jego rodziców pojawią się Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. W produkcji zobaczymy również Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę.

"Są projekty, którym chcesz oddać kawałek swojego serca, życia, całą energię i pasję. Wreszcie mogę ogłosić, że 'Warszawianka' ruszyła pełną parą. Podróż jaką zaserwowali mi Iza Łopuch, Jakub Żulczyk, Jacek Borcuch i Piotrek Uznański (operator) wciąga jak nurt Wisły... Jest również mroczny, zawiły i nieprzewidywalny. To opowieść o człowieku, ale i pewnym pokoleniu, które nie radzi sobie z mijającymi latami. A przecież jeszcze tyle przed nami, jeszcze tyle miałem zrobić, jeszcze tyle marzeń... co po nas zostanie? Czekajcie..." - Szyc napisał na Instagramie w 2020 roku.


swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Warszawianka (serial) | Borys Szyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama