Max: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 101
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Spy/Master": Nowy serial w HBO Max! Tworzył go Polak

Twórcami szpiegowskiego "SPY/MASTER" składającego się z sześciu odcinków są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. W roli głównej występuje Alec Secăreanu. Twórcą muzyki do serialu jest polski artysta Łukasz Targosz

"Spy/Master": O czym opowiada serial?

Akcja serialu "SPY/MASTER" rozgrywa się w czasie zimnej wojny i obejmuje tydzień z życia fikcyjnego bohatera Victora Godeanu (w tej roli Secăreanu znany z “God’s Own Country," “Ammonite," “Happy Valley"), prawej ręki i bliskiego doradcy rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu. Godeanu to również tajny agent KGB, który musi uciec z Rumunii, zanim zostanie zdemaskowany. Ma tylko jedną szansę, by pod pretekstem dyplomatycznej podróży do Niemiec wyjechać z kraju i udać się dalej, aż do Stanów Zjednoczonych. Pomagać mu będą tajna agentka Stasi (w tej roli Svenja Jung “Doutschland89") oraz młody agent CIA (Parker Sawyers znany z “Southside with You"). Godeanu musi wymknąc się KGB i szpiegom z własnego kraju, mając w pamięci, że  zdemaskowanie naraża jego bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Reklama

"Spy/Master": Łukasz Targosz autorem muzyki do serialu

Muzykę do SPY/MASTER stworzył Łukasz Targosz, jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. To autor muzyki do blisko 80 projektów filmowych i telewizyjnych, w tym do największych polskich hitów kinowych, a także do międzynarodowych koprodukcji. Łukasz jest laureatem Fryderyka 2021 za album z muzyką do 3 sezonu serialu HBO "Wataha". W marcu 2015 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą MocArt radia RMF Classic za ścieżkę dźwiękową do 1 sezonu tego samego serialu. Pod koniec 2017 roku ze swoją muzyką do filmu animowanego "Magiczna zima Muminków" znalazł się na "krótkiej liście" Akademii z szansą na nominację do Oscara. W 2018 roku nominowany do nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ, także za muzykę do "Magicznej zimy Muminków".

"Spy/Master": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Spy/Master" jest dostępny na platformie HBO Max od 19 maja.

Zobacz też:

Helena Englert: Pragmatyczna i rzeczowa. "Bardzo lubię komercję"

"The Crown": Szósty sezon serialu już jesienią 2023 w Netfliksie

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy