Max: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 107
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": W jaki sposób serial jest powiązany z "Grą o Tron"?

Nowy serial HBO Max "Ród smoka" wkrótce będzie miał premierę na HBO Max. Historia jest osadzona w tym samym świecie, co uwielbiana przez widzów "Gra o Tron". Pojawia się pytanie: W jaki sposób obie produkcje są ze sobą powiązane?

"Ród smoka" zadebiutuje na HBO Max 22 sierpnia i jest prequelem "Gry o Tron". Akcja serialu skupi się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. 

W rolach głównych wystąpią Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best. 

"Gra o Tron", pomimo kontrowersyjnego ostatniego sezonu, jest nadal jednym z najpopularniejszych seriali wszech czasów, a jego oglądalność stale rosła w ciągu pierwszych ośmiu sezonów. W konsekwencji wielu, zarówno fanów, jak i twórców, zastanawiało się, jak kontynuować franczyzę i wykorzystać popularność produkcji.

Reklama

"Ród smoka": Kiedy mają miejsce wydarzenia w odniesieniu do "Gry o Tron"?

Najważniejszym pytaniem dotyczącym serii jest to, kiedy na osi czasu wydarzeń z "Gry o Tron" należy umieścić "Ród smoka". Zgodnie z zapowiedziami HBO, nowy serial to oficjalny prequel. 

Wydarzenia w "Rodzie smoka" będą miały miejsce 200 lat przed pierwszym sezonem "Gry Tron". Oznacza to, że serial skupi się na królewskim rodzie Targaryenów po prawie stu latach ich panowania w Westeros.

"Ród smoka": Na jakiej książce bazuje serial?

Podobnie jak "Gra o Tron", "Ród smoka" opiera się na książce George'a R.R. Martina. Tym razem fabuła została zaczerpnięta z powieści "Ogień i Krew" z 2018 roku. To kronika opisująca historię rodziny Targaryenów, a "Ród smoka" zaadaptuje drugą połowę książki, przede wszystkim wojnę domową Targaryenów między Rhaenyrą Targaryen i jej przyrodnim bratem, Aegonem.

"Ród smoka": Czy będzie kontynuacja?

Chociaż obecnie istnieje tylko jedna część powieści "Ogień i krew", George R.R. Martin ma w planach kolejny tom. Początkowo chciał wydać tylko jedną książkę, lecz ujawnił, że materiał rozrósł się do tego stopnia, że kontynuacja przygód rodu Targaryenów wkrótce może ujrzeć światło dzienne.

Biorąc pod uwagę fascynującą historię z książki, "Ród smoka" ma ogromny potencjał fabularny. Czy serial dostarczy oczekiwanych emocji? To się dopiero okaże.

"Ród smoka": Gdzie i kiedy oglądać?

Dziesięcioodcinkowy serial "Ród smoka" zadebiutuje w Polsce w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Zobacz też:

"Szpital New Amsterdam": Jedna z gwiazd odchodzi z serialu!

"The Office PL": Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu

Michał Malinowski robi karierę za oceanem. Zagra w kolumbijskim serialu

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama