FOX: Seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 11
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wentworth Miller: Co słychać u gwiazdora "Skazanego na śmierć"?

Wentworth Miller, choć w ciągu swojej kariery zagrał w kilkudziesięciu serialach, dla wielu widzów pozostaje Michaelem Scofieldem ze "Skazanego na śmierć" oraz Leonardem Snartem z serialowego uniwersum DC stacji CW. Jednak fakt, że młody aktor szybko znalazł się na samym szczycie popularności, odbił się negatywnie na jego zdrowiu. Przez lata Miller zmagał się bowiem z wieloma problemami, o których zaczął mówić głośno dopiero w ostatnim czasie.

Wentworth Miller: Kariera

Wentworth Miller na małym ekranie pojawił się po raz pierwszy w jednym z odcinków serialu "Buffy. Postrach wampirów" w 1998 roku, gdzie wcielił się w postać George’a Petronziego. Później przyszły małe role w takich produkcjach jak "Asy z klasy", "Ostry dyżur", "Joan z Arkadii", "Zaklinacz dusz".

Przełomem w karierze aktora okazała się jedna z najpopularniejszych produkcji stacji FOX, czyli "Skazany na śmierć" (2005-2017). Opowieść o losach Michaela Scofielda, który próbuje wyciągnąć z więzienia niesłusznie oskarżonego o zabójstwo starszego brata, stała się międzynarodowym hitem. Choć pierwotnie seria zakończyła się na czwartym sezonie, później zrealizowano jeszcze film telewizyjny "Skazany na śmierć: Ostatnia ucieczka" oraz piąty sezon serialu, który trafił na antenę w 2017 roku.

Reklama

Wentworth Miller zniknął z ekranu na krótki czas. Jego wielkim powrotem był serial "Legendy jutra", w którym zagrał u boku przyjaciela z planu "Skazanego...", czyli Dominika Purcella. Miller wcielił się w postać Leonarda Snarta. Bohater pojawił się także w innych serialach o superbohaterach z uniwersum DC - "Flash", "Batwoman". Aktor zagrał także w kilku odcinkach "Madam Secretary" oraz "Prawo i porządek: Sekcja specjalna" oraz filmie "Resident Evil: Afterlife".

Wentworth Miller: Od lat zmaga się z depresją

Po zakończeniu zdjęć do czterech sezonów "Skazanego na śmierć" Wentworth Miller był u szczytu sławy, ale też i pod ogromną presją związaną z zawodowymi obowiązkami i dużą rozpoznawalnością. Wróciły jego dawne problemy ze zdrowiem. Okazało się, że aktor od najmłodszych lat walczy z depresją. Kiedy w 2010 roku oddalił się od aktorstwa i zmagał się z chorobą dodatkowo sporo przytył. Jego wahania wagi przykuły uwagę mediów, co pogorszyło sytuację. W 2016 roku opisał bolesną przeszłość na swoim profilu na Facebooku.

Wentworth Miller: Z powodu nadwagi stał się pośmiewiskiem

Wentworth Miller pisał o nieprzyjemnych grafikach porównujących jego dawny wygląd do czasów, kiedy przytył. Fani zamieszczali je w internecie. Wspominał o depresji i tym, że walka z chorobą od zawsze wiele go kosztowała - nieprzespane noce, nieudane związki, niezrealizowane projekty oraz niewykorzystane możliwości. Dodał, że miewał myśli samobójcze.

Aktor przyznał, że rok 2010 był najgorszym okresem w jego życiu i szukając pocieszenia, znalazł ukojenie nie w narkotykach czy alkoholu, ale w jedzeniu. W emocjonalnym wpisie w serwisie społecznościowym dodał również, że teraz, po latach zobojętniał na żarty internautów na temat swojej dawnej wagi.

Wentworth Miller: Nie będzie już grał postaci heteroseksualnych

Wentworth Miller przez lata był zmuszany do ukrywania swojej orientacji seksualnej. Coming outu dokonał w 2013 roku. Jak przyznał na początku listopada 2020 roku, nie chce grać już heteroseksualnych bohaterów, ponieważ historie tych postaci zostały już wielokrotnie opowiedziane na małym i dużym ekranie. Przy okazji zdementował również plotki o powstaniu szóstego sezonu "Skazanego na śmierć".

Wentworth Miller: Zdiagnozowano u niego autyzm

W lipcu 2021 roku wyjawił na Instagramie, że zdiagnozowano u niego autyzm. Przyznał, że ta wiadomość wyjaśniła w jego życiu wiele rzeczy. Aktor dodał, iż wie, że właściwa diagnoza to przywilej, a mnóstwo osób, które nie mają takiego dostępu jak on do służby zdrowia, na taką wiadomość nie może sobie pozwolić. 2 czerwca 2022 roku Wentworth Miller obchodzi 50. urodziny.

Zobacz też:

"Stranger Things": Noah Schnapp sugeruje, że jego bohater jest gejem

"Stranger Things 4": Winona Ryder i David Harbour o "interesującej zmianie"

"The Office": Powstanie nowa wersja kultowego serialu!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Skazany na śmierć | FOX: Seriale | Wentworth Miller
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy