Disney+: Seriale

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 35
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nowy serial w uniwersum "Gwiezdnych wojen"? Ma być thrillerem szpiegowskim

Po tym, jak studia Lucasfilm zostało przejęte przez Disneya, jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe produkcje, których akcja umiejscowiona jest w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Dużo takich projektów powstaje dla platformy Disney+, na której niedawno zakończyła się emisja serialu „Andor”, który jest prequelem filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Jak się okazuje, scenarzyści tego filmu mają pomysł na jeszcze jeden serial. Miałby on przypominać... „Monachium” Stevena Spielberga

Stworzony przez Tony’ego Gilroya "Andor" uznawany jest za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, serial umiejscowiony w uniwersum "Gwiezdnych wojen". W przeciwieństwie do poprzednich serialowych produkcji spod znaku "Star Wars", "Andor" postawił na realizm i fabułę przypominającą najlepsze thrillery szpiegowskie. W podobnym tonie mogłaby być utrzymana produkcja, o pomyśle na którą napisał na Twitterze Gary Whitta, jeden ze scenarzystów filmu "Łotr 1".

"Andor": Odejście od formuły

W momencie premiery film "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" różnił się od innych produkcji ze świata "Star Wars". W przeciwieństwie do rozrywkowych produkcji dla każdego widza, podejmował poważniejszy temat i robił to w bardziej dojrzały sposób. Choć został doceniony przez fanów, następujące po nim produkcje filmowe i serialowe kontynuowały rozrywkowe podejście do franczyzy. Pełne były nawiązań do znanych motywów i postaci, na tym budując swoją popularność. Nie dziwi więc fakt, że serial o mścicielach wzorowanych na agentach Mossadu nie powstał. Sprawa jest jednak otwarta. Sukces "Andora" może otworzyć drogę dla podobnych produkcji, które ponad rozrywkę stawiają poważne traktowanie uniwersum "Gwiezdnych wojen".

Reklama

Zobacz też:

Val Kilmer jednak nie zagrał w serialu "Willow". Bał się o swoje zdrowie

"Andor": Diego Luna rozpłakał się na planie serialu! O którą scenę chodzi?

Indiana Jones powróci w nowym serialu Disneya? Są takie plany!

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Disney+ | Andor (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy