Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dahmer- Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" w klubie miliarda godzin

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to trzeci serial w historii Netfliksa, który przekroczył granicę miliarda godzin odtworzeń w trakcie pierwszych 60 dni od premiery.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" dołączył tym samym do ekskluzywnego klubu miliarda godzin, do którego należą jeszcze dwa seriale Netfliksa - ubiegłoroczny "Squid Game" oraz mający premierę w 2022 roku "Stranger Things 4".

Zarówno "Squid Game", jak i "Stranger Things 4" przekroczyły granicę miliarda godzin odtworzeń w trakcie pierwszego miesiąca w ofercie Netfliksa. Bezdyskusyjnym rekordzistą pozostaje "Squid Game" z wynikiem 1,65 miliarda godzin odtworzeń, "Stranger Things 4" to z kolei najchętniej oglądany anglojęzyczna produkcja serialowa Netfliksa (1,35 miliarda godzin odtworzeń). 

Reklama

Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" miał premierę 21 września. Granicę miliarda godzin odtworzeń przekroczył po dwóch miesiącach w ofercie platformy. 

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" przedstawia wydarzenia z życia tytułowego mordercy i kanibala. W postać głównego bohatera wcielił się Evan Peters, a twórcą serialu jest Ryan Murphy.

Na początku listopada Netflix ogłosił, że "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" dostanie dwa dodatkowe sezony. Jednocześnie miniserial przyjmuje formę antologii, to znaczy, że każdy sezon będzie osobną opowieścią.

Kim był Jeffrey Dahmer?

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Znany jako "kanibal z Milwaukee" przestępca był oskarżony o zabicie i zgwałcenie siedemnastu młodych mężczyzn, ostatecznie został skazany za piętnaście morderstw na 937 lat więzienia. Dahmer zapraszał przyszłe ofiary do swojego mieszkania, gdzie dokonywał makabrycznych czynów.

Jeffrey Lionel Dahmer urodził się 21 maja 1960 roku w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Już od wczesnych lat dzieciństwa fascynowały go martwe zwierzęta. Lubił też obserwować rozkładające szczątki zwierząt. Zaczął studia, ale został wydalony z uczelni. Potem trafił do wojska, skąd wyrzucono go po dwóch latach za nadużywanie alkoholu.

Pierwszy raz zabił, kiedy miał 18 lat. Zwłoki ofiary poćwiartował i oddzielił tkankę od kości. Wnętrzności i skórę zapakował do czarnych worków na śmieci, które wywiózł na wysypisko, a kości rozbił na kawałeczki i porozrzucał w pobliskim lesie. Po tym morderstwie przez 9 lat nie zabił nikogo, lecz popełniał inne przestępstwa.

W 1982 roku w wieku 22 lat został aresztowany za obnażanie się w miejscu publicznym. W 1986 roku został przyłapany na masturbowaniu się w miejscu publicznym w obecności dwóch niepełnoletnich chłopców. Dwa lata później policja aresztowała go z zarzutem o molestowanie seksualne 13-letniego chłopca, za co dostał rok prac społecznych i został zarejestrowany jako przestępca seksualny. 

Kolejne morderstwo popełnił w 1987 roku, a po nim w podobny sposób zabił jeszcze 15 osób.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy