Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Serial bije rekordy na Netfliksie

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to nowa produkcja Netfliksa, opowiadająca prawdziwą historię "kanibala z Milwaukee". Tytuł został właśnie drugim najczęściej oglądanym anglojęzycznym serialem w historii tej platformy streamingowej.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" hitem Netfliksa

Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest obecnie drugim najczęściej oglądanym anglojęzycznym serialem w serwisie Netflix i jego oglądalność wciąż rośnie.

Serial zadebiutował na platformie streamingowej we wrześniu i trzeci tydzień z rzędu jest numerem 1. Według nowego raportu Netfliksa, od premiery "Dahmer" wygenerował już ponad 701 milionów godzin na całym świecie, co oznacza, że jest drugim najpopularniejszym serialem anglojęzycznym na platformie. Lepszy był tylko serial "Stranger Things", który wygenerował 1,35 miliarda godzin w pierwszym miesiącu od premiery.

Reklama

Jeśli wziąć pod uwagę również seriale nieanglojęzyczne, które są dostępne na Netfliksie, to "Squid Game" zajmuje pierwsze miejsce jako najpopularniejsza produkcja wszech czasów na platformie. Południowokoreański serial zdołał wygenerować aż 1,65 miliarda godzin w ciągu 28 dni.

Na miejscu drugim uplasował się hiszpański dramat kryminalny "Dom z papieru". W tym zestawieniu miejsce trzecie należy obecnie do serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

Jeffrey Dahmer: Kim był ten seryjny zabójca?

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Znany jako "kanibal z Milwaukee" przestępca był oskarżony o zabicie i zgwałcenie siedemnastu młodych mężczyzn, ostatecznie został skazany za piętnaście morderstw na 937 lat więzienia. Dahmer zapraszał przyszłe ofiary do swojego mieszkania, gdzie dokonywał makabrycznych czynów.

Jeffrey Lionel Dahmer urodził się 21 maja 1960 roku w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Już od wczesnych lat dzieciństwa fascynowały go martwe zwierzęta. Lubił też obserwować rozkładające szczątki zwierząt. Zaczął studia, ale został wydalony z uczelni. Potem trafił do wojska, skąd wyrzucono go po dwóch latach za nadużywanie alkoholu.

Pierwszy raz zabił, kiedy miał 18 lat. Zwłoki ofiary poćwiartował i oddzielił tkankę od kości. Wnętrzności i skórę zapakował do czarnych worków na śmieci, które wywiózł na wysypisko, a kości rozbił na kawałeczki i porozrzucał w pobliskim lesie. Po tym morderstwie przez 9 lat nie zabił nikogo, lecz popełniał inne przestępstwa.

W 1982 roku w wieku 22 lat został aresztowany za obnażanie się w miejscu publicznym. W 1986 roku został przyłapany na masturbowaniu się w miejscu publicznym w obecności dwóch niepełnoletnich chłopców. Dwa lata później policja aresztowała go z zarzutem o molestowanie seksualne 13-letniego chłopca, za co dostał rok prac społecznych i został zarejestrowany jako przestępca seksualny. 

Kolejne morderstwo popełnił w 1987 roku, a po nim w podobny sposób zabił jeszcze 15 osób.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Gdzie i kiedy oglądać?

Dziesięcioodcinkowy serial "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera" został wyreżyserowany przez Iana Brennana i Ryana Murphy'ego. W recenzjach dominują zachwyty zwłaszcza nad kreacją odtwórcy głównej roli Evana Petersa, który stworzył niepokojąco wiarygodny portret mordercy.

Serial jest dostępny na Netfliksie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama