Reklama

"Cień": Krystian Wieczorek z TVP do Polsatu!

Tam, gdzie kończy się rola i wydolność wymiaru sprawiedliwości, a zło nie zostaje dostatecznie ukarane, pojawia się on... Samotny wilk, ostatni sprawiedliwy... "Cień" to serial kryminalny wyprodukowany przez ATM Grupę. Teraz można go oglądać w sekcji Premium w Polsat Box Go!

O czym opowiada "Cień"?

"Cień" to historia policjanta, który zerwał z prawem, by wymierzać sprawiedliwość. Tytułowy bohater to Hubert Wilczyński, były oficer CBŚ, który sfingował swoją śmierć. Teraz, żyjąc w cieniu, odnajduje ofiary przestępstw i niesprawiedliwości, którym system śledczy i sądowniczy nie pomógł, nie zrekompensował poniesionych strat, nie ukarał należycie sprawców. Śledząc materiały prasowe, Internet i policyjne akta, do których ma dostęp dzięki jedynej bliskiej współpracowniczce, hakerce o pseudonimie "Szczur", prowadzi własne dochodzenie. Gdy nie ma wątpliwości, co do winy sprawcy, wymierza sprawiedliwość. Czasem jest to bankructwo sprawcy, czasem jego publiczne zdemaskowanie i zrujnowanie kariery czy życia osobistego.

"Cienia" poznajemy, gdy działa już od jakiegoś czasu, a po piętach depcze mu para policjantów podkomisarz Edyta Wójcik i młodszy aspirant Mikołaj Małecki (Mały). To oni niedawno zostali przydzieleni do rozpracowania i złapania "Cienia". Sprawa tajemniczych samosądów jest solą w oku policji...

Reklama

Tajemnica "Cienia" - kim naprawdę jest, jakie były okoliczności jego decyzji o sfingowaniu śmierci - to będziemy powoli odkrywać w pierwszym sezonie.

Serial liczy 13 odcinków, w każdym z nich tytułowy bohater rozwiązuje jedną sprawę skrzywdzonych, odrzucanych, czy niesprawiedliwie potraktowanych ofiar nieudolnego systemu państwa.

"Cień" zobaczycie w Polsat Go Box!

"Cień": Bohaterowie

Hubert Wilczyński "Cień" (Krystian Wieczorek)

Były policjant, który sfingował swoją śmierć, a za kryjówkę służy mu zapomniany loft w "złej dzielnicy" miasta. Żyje samotnie jak mnich. Intensywnie ćwiczy ciało i umysł, medytuje. Zawsze opanowany, unika okazywania emocji. Pojawia się nie wiadomo skąd i znika nie wiadomo gdzie, tylko po to, aby przemówić w imieniu ofiar i wymierzyć karę.

"Szczur" (Malwina Buss)

Hakerka, biseksualna królowa darkwebu, która nie chce by definiowała ją płeć. Typ dziewczyny kumpla z trudną przeszłością. Anarchistka, "lewaczka". Jest w stanie włamać się do najlepiej zabezpieczonych systemów policji, czy sądów. Monitoruje sieć podrzucając "Cieniowi" sprawy, które wymagają jego interwencji.

Edyta Wójcik (Dagmara Bąk)

Pani podkomisarz. Błyskotliwa, ambitna, twarda. Pochodzi z policyjnej rodziny. Typ wielkomiejskiej dziewczyny - singla. Mieszka sama w odziedziczonym po śmierci rodziców mieszkaniu. Jest wrażliwa społecznie. W pracy złamie procedury, jeżeli ważniejsze jest dobro słabszych. Po pracy jest wolontariuszką w domu opieki dla starszych osób.

Mikołaj Małecki (Krzysztof Kwiatkowski)

Młodszy aspirant, partner i podwładny Edyty. Rozwiedziony. Rzetelny policjant, choć trudno go nazwać policyjnym asem. Pochodzi z małej miejscowości i ubogiej wielodzietnej rodziny. Stara się nie okazywać, że Edyta bardzo mu się podoba, ze względu na łączącą ich służbową zależność.

Ekipa "Cienia"

Za reżyserię "Cienia" odpowiada Mariusz Wojaczek, a autorami scenariusza są m.in.: Andrzej Śliwak, Robert Miękus, Monika Trzósło, Bartłomiej Smolak.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje