Grey's Anatomy

Chirurdzy

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 939
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Patrick Dempsey miał 18 lat, gdy związał się z 45-latką. Oskarżyła go o przemoc domową

Patrick Dempsey, a raczej znany wielu widzom jako doktor Shepherd z "Chirurgów" na początku swojej kariery wpadł w sidła toksycznego związku. W wieku 18 lat poznał 45-letnią Rocky Parker, z którą trzy lata później wziął ślub. Ich małżeństwo nie było sielankowe, bowiem kobieta po latach oskarżyła go o... przemoc domową.

Patrick Dempsey: Kariera

Patrick Galen Dempsey urodził się 13 stycznia 1966 roku w Lewiston w Stanach Zjednoczonych. Ma pochodzenie niemieckie, angielskie, irlandzkie, szkockie i szwedzkie. 

W wieku 15 lat odbył tournée z cyrkiem Vaudeville Circuit do Nowej Anglii, gdzie występował jako żongler, rowerzysta jednokołowy, komediant i magik. Z pewnością pomogły mu w tej pracy umiejętności zdobyte na lekcjach tańca, które pobierał w wieku 7 lat.

Karierę aktorską rozpoczął na deskach teatru. W 1991 zadebiutował na Off-Broadwayu w sztuce "Tematem były róże". Na wielkim ekranie zadebiutował w komedio-dramacie "Grzeszni chłopcy – Catholic Boys" w 1985 roku. Dopiero komedia romantyczna "Nie kupisz miłości" przyniosła mu większą rozpoznawalność. 

Reklama

Wystąpił także w takich filmach jak: "Kochaneczek" (1989), "Żółtodzioby" (1994), "Epidemia" (1995), "Krzyk 3" (2000) "Dziewczyna z Alabamy" (2002) oraz "Zaczarowana" (2007).

Patrick Dempsey: "Chirurdzy" byli jego trampoliną do sławy

Występ w "Chirurgach" pozostaje dla Patricka Dempseya jedną z najważniejszych pozycji w aktorskim portfolio. Rola Dereka Shepherda, utalentowanego neurochirurga o złotym sercu, zagwarantowała mu międzynarodową popularność i sympatię widzów. 

Za swoją kreację otrzymał nagrodę People’s Choice oraz nominację do Złotego Globu. Gdy w 11 sezonie produkcji Derek zmarł w wyniku obrażeń doznanych wskutek wypadku samochodowego, widzowie wpadli w histerię i domagali się przywrócenia ukochanej postaci. Powstała wówczas petycja, którą podpisało kilkadziesiąt tysięcy załamanych "żałobników".

Patrick Dempsey: Niepokojący związek z Rocky Parker

Parker miała 48 lat i była owdowiałą matką trójki dzieci, kiedy poślubiła 21-letniego Dempseya w 1987 roku – co oznacza 27-letnią różnicę wieku między parą.

Spotkali się na planie spektaklu teatralnego Brighton Beach Memoirs. Podczas występu na scenie 18-letni wówczas Patrick Dempsey grał nastoletniego siostrzeńca Parker. Ponoć wtedy wytworzyła się między nimi bliska więź.

Lecz to nie ich duża różnica wieku zszokowała fanów, tylko fakt, że Rocky Parker była matką najlepszego przyjaciela Patricka Dempseya, Coreya Parkera. Sam aktor utrzymywał, że stał się najlepszym przyjacielem Coreya dopiero wtedy, gdy był już w związku z kobietą.

Patrick Dempsey i Rocky Parker: Burzliwy rozwód

Para była małżeństwem przez siedem lat, a wokół ich związku krążyły spekulacje o przemocy domowej. Rocky Parker oskarżyła aktora o napaść na planie filmu z 1987 roku "Nie kupisz miłości". 

Parker twierdziła również, że ich małżeństwo się rozpadło, ponieważ Dempsey zostawił ją dla innej kobiety. Po latach wycofała zarzuty dotyczące przemocy domowej. W oświadczeniu stwierdziła, że podczas postępowania rozwodowego doradzono jej, aby złożyła takie oskarżenia.

Patrick Dempsey nigdy publicznie nie skomentował zarzutów swojej byłej żony.

Po długiej walce prawnej para oficjalnie się rozwiodła w kwietniu 1994 roku. U aktorki zdiagnozowano raka krtani i zmarła w 2014 roku w wieku 74 lat.

Patrick Dempsey odnalazł prawdziwą miłość?

Gwiazdor "Chirurgów" ponownie odnalazł wielką miłość, gdy poznał drugą żonę, Jillian Fink, którą poślubił w 1999 roku. Dziś mają trójkę dzieci, 20-letnią córkę i 15-letnich bliźniaków.

Sielanka nie trwała wiecznie. Para złożyła wniosek rozwodowy w 2015 roku, lecz po krótkiej separacji wrócili do siebie w 2016 roku.

Rozmawiając z "People" o swoim związku z Jillian, aktor powiedział, że wytrwale walczył o ich małżeństwo.

Przyznał również, że perspektywa kolejnego rozpadu małżeństwa była "przerażająca".

Patrick Dempsey wkrótce ponownie wcieli się w rolę Roberta Philipa w sequelu "Zaczarowanej", a także zagra włoskiego kierowcę wyścigowego Pierro Taruffi w nadchodzącym filmie "Enzo Ferrari".

Zobacz też:

"Chirurdzy": Gwiazda serialu szczerze o popularności! Nie było łatwo

Skandal na Broadwayu. Ktoś nagrał nagiego Jessego Williamsa

"Chirurdzy": Kate Walsh powraca jako doktor Addison Montgomery

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Patrick Dempsey | Rocky Parker

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy