Grey's Anatomy

Chirurdzy

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 939
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Moda na spin-offy

W czasach kiedy w kinie i telewizji przerobiono już praktycznie każdy temat, jednym z bardziej intrygujących sposobów na przykucie uwagi widza jest stworzenie spin-offa znanej produkcji.

Pytanie brzmi, czym jest ów spin-off? Jest to nowy serial oparty na wątkach lub bohaterach cieszącej się popularnością produkcji. W ostatnich latach ilość powstających "klonów" jest coraz większa. Czy faktycznie telewizyjni twórcy są tak wypaleni, że nie stać ich na stworzenie czegoś nowego i świeżego?

Cóż, spin-off nie gwarantuje sukcesu, ale ma większe szanse go odnieść podążając znanym szlakiem.

Stare - nowe

Z "klonami" seriali polscy widzowie spotkali się już nie raz. Dużym powodzeniem może poszczycić się realizowana przez stację ABC "Prywatna praktyka", którą w 2007 r. rozpoczął dwugodzinny odcinek "Chirurgów" (tzw. backdoor pilot), dzięki czemu producenci sprawdzili, czy pomysł nowego serialu trafi do widzów. Oglądalność była większa niż najwyższe notowania serialu bazowego w trzecim sezonie. W ten sposób dr Addison Montgomery (Kate Walsh), chcąc odmienić swoje życie, opuściła Seattle Grace Hospital i przeniosła się do słonecznego Los Angeles.

Reklama

Rozpoczęła pracę ze znajomymi w klinice Oceanside Wellness Group i nadal zmaga się z problemami w życiu osobistym.

Scenarzyści wykorzystują zażyłość obu produkcji i stwarzają "crossovery" (tak, jak pojawienie się Majki w "BrzydUli"), by spleść losy bohaterów i podnieść widzom adrenalinę.

Innym znanym przykładem jest serial "JAG", którego dwuczęściowy odcinek z 2003 roku przedstawił widzom bohaterów i zarys fabuły "Agentów NCIS". Akcja serialu-córki skupia się na śledztwach, dotyczących przestępstw popełnianych w Marynarce Wojennej USA. Chociaż "JAG" odszedł już do lamusa, to "Agenci" nadal cieszą się ogromną popularnością.

Powstał nawet kolejny klon - "Agenci NCIS: LA", również chętnie oglądany w Polsce.

Sprawdzimy sami

W tym roku pojawią się kolejne bliźniaczopodobne produkcje. Już w kwietniu będziemy mogli śledzić losy nowej grupy operacyjnej pod wodzą Sama Coopera (Forrest Whitaker), który pojawił się w jednym z odcinków 5. sezonu "Zabójczych umysłów". Czy ten serial odniesie sukces i podtrzyma modę na spin-offy? Przekonamy się już wkrótce.

Świat Seriali
Dowiedz się więcej na temat: Chirurdzy | Prywatna praktyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy