Reklama

Grey's Anatomy

Chirurdzy

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 938
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Chirurdzy": Fortuna za milczenie? Zaskakujące kulisy serialu

Niedawno ukazała się książka opisująca kulisy planu "Chirurgów", jednego z najpopularniejszych amerykańskich seriali. W książce można przeczytać m.in., że uwielbiany przez widzów Patrick Dempsey notorycznie zastraszał współpracowników. Jego zachowanie doprowadziło do konfliktu z Ellen Pompeo. Ich kolega z planu, Isaiah Washington, wyznał niedawno, że aktorka otrzymała pieniądze za milczenie w sprawie problemów z aktorem.

Ulubieniec Ameryki tyranem na planie?

Rola Dereka Shepherda przyniosła mu ogromną popularność i pozostaje jego jedną z najważniejszych w dorobku aktora. Gdy w 11 sezonie produkcji jego bohater zmarł w wyniku obrażeń doznanych wskutek wypadku samochodowego, widzowie wpadli w histerię. Zrozpaczeni fani domagali się przywrócenia ukochanej postaci. Powstała nawet petycja, którą podpisały tysiące osób. 

Dempsey zdobył ogromną popularność, zwłaszcza wśród żeńskiej części widowni, już po emisji pierwszych odcinków "Chirurgów". Szybko stał się jedną z najważniejszych osób w produkcji. Został również ulubieńcem producentów i scenarzystów serialu. Wielką sympatią darzyła go zwłaszcza Shonda Rhimes, twórczyni serialu. Teraz wyszło na jak, że aktor, wykorzystując to, że ma mocną pozycję w ekipie, regularnie dopuszczał się mobbingu na planie zdjęciowym.

Reklama

Ellen Pompeo zdradziła, dlaczego wciąż gra w serialu

Konflikt na planie

W książce poruszony został również wątek głośnego odejścia Isaiah Washingtona, wcielającego się w dr Prestona Burke’a. Aktor miał zostać wyrzucony z obsady po tym, jak ujawniono jego homofobiczny komentarz pod adresem innego członka obsady, T.R. Knighta. Teraz wyszło na jaw, że udział w tym miał również Patrick Dempsey. 

Washington poirytowany zachowaniem Dempseya pewnego dnia nie wytrzymał i doszło do eskalacji konfliktu. Mężczyźni zaczęli się szarpać na oczach ekipy. Serialowy doktor Burke pchnął ekranowego kolegę na ścianę i rzucił: "Nie myśl, że możesz ze mną rozmawiać tak, jak z tym małym pedałem. Świadek sceny dodał w książce, że Washington natychmiast pożałował swoich słów.

Patrick Dempsey terroryzował współpracowników na planie

Fortuna za milczenie

W książce "How to Save a Life: The Inside Story Of Grey’s Anatomy" rozmówcy zaznaczali, że w przeciwieństwie do Dempseya, Isaiah Washington zachowywał się na planie bardzo profesjonalnie. Dempsey jako główny gwiazdor serialu z każdym sezonem pozwalał sobie na coraz więcej. Jego zachowanie doprowadziło ponoć do konfliktu z jego serialową ukochaną, a później żoną, Ellen Pompeo.  

Niedawno Washington był udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że zadaniem całej ekipy było ukrywanie toksycznego zachowania moich kolegów. Zwłaszcza Patricka Dempseya. Wyrzucony z obsady aktor dodał również, że Ellen Pompeo dostawała od producentów pieniądze za milczenie. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Walduś z "Kiepskich" mocno się zmienił. Jak wygląda dziś dawno niewidziany Bartosz Żukowski?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy