Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Strange Angels": Serial supernatural kręcony na Dolnym Śląsku

Trwają zdjęcia do nowej produkcji Canal+, serialu "Strange Angels" z największymi polskimi nazwiskami w obsadzie. To zaskakujące i świeże połączenie kryminału z thrillerem i wątkami supernatural. Produkcja została nakręcona w wyjątkowych lokacjach, między innymi na zamku w Książu.

"Strange Angels": O czym opowie serial?

Co wspólnego może mieć piątka przedszkolaków z tajemnicami skrywanymi pod murami miasta? Poszukiwania dzieci wnikają coraz głębiej w podziemia Wałbrzycha. Nieodkryte szyby i tunele stają się scenerią niezwykłych zdarzeń, w których krzyżują się losy międzynarodowego tygla zamieszkującego miasto: Polaków, Czechów i Romów. 

Sytuacja zaognia się z każdym dniem. Główna bohaterka spotyka na swojej drodze lokalną policję, biedaszybników, nastolatków skrywających tajemnicę i filantropkę o wątpliwych pobudkach. Zawikłane relacje między mieszkańcami prowadzą ją do odkrycia wielopiętrowej zagadki sięgającej czasów II wojny światowej.

Reklama

Niezwykły klimat produkcji buduje również jej wizualna, scenograficzna warstwa i unikalne lokacje tajemniczych, podziemnych wałbrzyskich tuneli i szybów. Miejsc, które jakby zastygły w czasie i wciąż są pełne nieodkrytych historii z czasów II wojny światowej.

"Strange Angels": Obsada

Oprócz Karoliny Kominek i Alicji Wieniawy-Narkiewicz w "Strange Angels" pojawią się także: Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka, Tomasz Schuchardt, Roman Gancarczyk, Piotr Żurawski, Robert Gonera, Paulina Gałązka i Olaf Lubaszenko.

Za reżyserię serialu odpowiada Mariusz Palej ("Detektyw Bruno", "Czarny młyn"). Autorkami koncepcji są Agnieszka Szpila (nominowana do tegorocznej Nike za powieść "Heksy") i Dominika Prejdova, które pracowały także nad poszczególnymi odcinkami. Za scenariusz odpowiadają także Marcin Ciastoń ("Hiacynt", WYRWA) i Katarzyna Tybinka ("Wataha"). Kierownikiem literackim projektu jest Michał Oleszczyk ("Wszystkie nasze strachy"). 

"Strange Angels": Miejsce kręcenia

Zdjęcia kręcone między innymi w Gdyni, Warszawie, Wałbrzychu oraz w Nowej Rudzie potrwają do jesieni. Zostaliśmy zaproszeni na plan, aby na własne oczy zobaczyć lokacje, w których został nakręcony ten wyjątkowy serial.

Niektóre ze scen mają miejsce w otoczeniu urokliwego zamku w Książu. To trzeci co do wielkości zamek w Polsce, który posiada ponad 400 pomieszczeń. Skrywa wiele tajemnic, które w ostatnich latach są powoli odkrywane. W 1939 r. władze III Rzeszy przejęły zamek, stworzono w nim filię obozu koncentracyjnego. W 2019 roku, w czasie prac remontowych w Sali Krzywej pod lamperiami odkryto polichromie, które jak się okazało, zostały zamalowane w czasie II wojny światowej przez nazistów. Kto wie jakie jeszcze cenne sekrety ujrzą światło dzienne wraz z kolejnymi pracami...

Zamek w Książu wydaje się być perfekcyjną lokacją dla serialu z wątkami supernatural. To nie jedyne tajemnicze miejsce z Dolnego Śląska, które będzie tłem dla wydarzeń "Strange Angels". Więcej informacji pojawi się bliżej premiery, która odbędzie się w 2023 roku.

Zobacz też:

"Strange Angels": Nowy serial Canal+

"Strange Angels": Są pierwsze zdjęcia z serialu Canal+. Gwiazdorska obsada

Canal+: Nowy serial już wkrótce! W roli głównej Jean Reno

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Strange Angels | Canal+: Seriale | Wałbrzych | Zamek w Książu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama