Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Maria Antonia": Polski aktor w międzynarodowym hicie! Kiedy premiera?

"Maria Antonia" to zrealizowany z niezwykłym rozmachem ośmioodcinkowy serial kostiumowy o kobiecie przekraczającej swoje czasy, nienawidzonej za życia, pokochanej przez kulturę po śmierci, ikonie mody, pierwszej influencerce Francji. Za scenariusz odpowiedzialna jest Deborah Davis, scenarzystka nominowanej do Oscara „Faworyty”,

"Maria Antonia": Hazard i imprezy do samego rana

"Maria Antonia" to królowa mody oraz prawdziwa "it girl". Pierwsza w historii kobieta, która miała własną stylistkę, kochała luksus i wystawne życie. Uwielbiała hazard i imprezy do samego rana, szczególnie te poza Wersalem, w jej własnym pałacu Le Petit Trianon. W oczach dworzan i mieszkańców Francji była skrajnie nieodpowiedzialną skandalistką, która zupełnie nie interesowała się polityką. Podczas Rewolucji Francuskiej została oskarżona o zdradę stanu i ścięta na gilotynie. "Maria Antonia" to serial pokazujący początki młodej żony Ludwika XVI na wersalskim dworze.

Reklama

"Maria Antonia": O czym opowiada serial?

Serial opowiada o  wyzwaniach, z jakimi musiała zmierzyć się Maria Antonina, by zaznaczyć swoją obecność i zaistnieć w świecie, który był jej wrogi od momentu przybycia do Wersalu. Powstało już wiele filmów i programów telewizyjnych poświęconych ikonicznej królowej, jednak celem twórców serialu było przedstawienie świeżej wizji Marii Antoniny  -  dalekiej od jej wizerunku frywolnej, próżnej i zepsutej młodej kobiety. Świetnie  oddany przez Deborah Davis obraz pogłębia skomplikowaną psychikę, intymne marzenia i lęki słynnej postaci, przeniesionej z Austrii do obcego kraju w ramach zaaranżowanego małżeństwa z delfinem Francji,  późniejszym królem Ludwikiem XVI. Deborah Davis, w typowym dla siebie dowcipnym i zadziornym stylu, stworzyła wybitny i oryginalny dramat oparty na autentycznych postaciach i wydarzeniach. Wspierana przez pisarki Louise Ironside, Chloe Moss i Avril E. Russell dała nam nowe i świeże spojrzenie na życie bohaterki, prowadzące do upadku francuskiej monarchii.

"Maria Antonia": Obsada

Na ekranie oprócz Emili Schüle (Maria Antonia) pojawią się: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O'Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. Na ekranie pojawi się także polski aktor: Philippe Tłokiński!

Zobacz też:

Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne. Nowa inwestycja

SkyShowtime powiększa ofertę treści lokalnych! Przejmuje "Warszawiankę"

Znana aktorka trafiła na ostry dyżur po pogryzieniu przez fokę. Jest nagranie!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Philippe Tłokiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama