Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Canal+: "Minuta ciszy" i "Vigil". Co jeszcze zobaczymy we wrześniu?

We wrześniu, oprócz polskiej produkcji "Minuta ciszy" zadebiutowało kilka innych ciekawych produkcji serialowych, w tym "Vigil" z Suranne Jones w roli głównej.

"Minuta ciszy", nowe odcinki co piątek

Najnowszy polski serial - czarna komedia o prowincjonalnych domach pogrzebowych. Gdy jedyny w okolicy zakład odmawia pochówku Czesława, jego przyjaciel, świeżo emerytowany listonosz Mietek decyduje się wziąć sprawy we własne ręce. To znaczy otworzyć własną firmę, by załatwić wszystko oficjalnie. Nie ma pojęcia jak wiele przed nim stanie wyzwań - zarówno tych czysto urzędowych, jak i kłopotów ze strony konkurencji, która przecież niechętnie spogląda na nowy zakład na swoim terenie.

"Dziewczyna z Plainville", premierowe odcinki we wtorki

Czy SMS może zabić? A przynajmniej skłonić kogoś do popełnienia samobójstwa? Okazuje się, że to pytanie nie jest wcale takie retoryczne. Oto ośmioodcinkowy serial inspirowany głośną przed kilku laty sprawą śmierci Conrada Roya, dziewiętnastolatka z Massachusetts, który zabił się pod wpływem swojej dziewczyny Michelle Carter. Jej maile, SMS-y, telefony spowodowały, że Conrad targnął się na swoje życie. W efekcie Michelle (wówczas osiemnastoletnią) oskarżono o nieumyślne zabójstwo, a sprawa sądowa zrobiła się głośna na cały kraj.

Reklama

"Vigil", premierowe odcinki w czwartki

Ekscytujący brytyjski serial sensacyjny produkcji BBC - historia policyjnego śledztwa, które rozgrywa się na pokładzie okrętu podwodnego. Ta sześcioodcinkowa fabuła napisana przez Toma Edge’a ("Crown", "Cormoran Strike") zaczyna się od zniknięcia szkockiego statku rybackiego i równocześnie tajemniczej śmierci na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, tytułowego HMS Vigil. Do rozwiązania zagadki zostaje wyznaczona inspektor Amy Silva, która (dosłownie) ląduje na pokładzie okrętu, a tam szybko wchodzi w konflikt z przedstawicielami Królewskiej Marynarki Wojennej. Sama, otoczona przez obcych, głęboko w morskich odmętach mimo wszystko stara się wykonać swoje zadanie i rozwiązać sprawę. Czy to w ogóle możliwe?

W główną rolę pani detektyw wcieliła się świetna brytyjska aktorka Suranne Jones znana z głównych ról w serialach "Doktor Foster", "Gentleman Jack" i "Scott i Bailey". Towarzyszą jej m.in. Rose Leslie ("Gra o tron", "Downton Abbey") i Gary Lewis ("Billy Elliot", "Gangi Nowego Jorku", "Outlander").

"Operacja Mincemeat", film już dostępny

Wojna to nie tylko bitwy, ale także różnego rodzaju fortele i zmyłki. O wielu z nich możemy się dowiedzieć dopiero po latach. Oto historia jednej z najciekawszych akcji tego typu podczas II Wojny Światowej. By rozproszyć niemieckie siły przed desantem na Europę w 1943 r. brytyjski kontrwywiad zrobił niemal wszystko, by przekonać Niemców, że tak naprawdę mają zamiar najpierw zaatakować Sycylię i próbować walczyć z III Rzeszą od południa.

"Ostatniej nocy w Soho", film już dostępny


Eloise marzy, by zostać projektantką mody. Przyjeżdża więc do Londynu i zaczyna studia. Fascynują ją swingujące lata sześćdziesiąte. Do tego stopnia, że zaczyna o nich coraz częściej śnić. A może to jednak nie są sny, a pojawiająca się w nich młoda piosenkarka Sandy nie jest wytworem jej wyobraźni?

Zobacz też:

"Loki": Wiemy, kiedy zadebiutuje drugi sezon. Kto dołączy do obsady?

"Assassin's Creed": Nowe wieści o aktorskim serialu na Netflix!

"Secret Invasion": Samuel L. Jackson znów jako Nick Fury

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Canal+: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama