Bridgertonowie Bridgerton
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 348
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Królowa Charlotta": Shonda Rhimes o współpracy z Netfliksem. Zawsze mówią 'tak"?

Shonda Rhimes, producentka "Chirurgów", "Skandalu" oraz seriali Netfliksa takich jak "Bridgertonowie" i "Królowa Charlotta", opowiedziała w najnowszym wywiadzie o różnicach pomiędzy pracą dla stacji ABC a pracą dla Netfliksa.

"To dwa różne silniki" - mówi Shonda w wywiadzie z Vulture. "ABC jest bardzo potężną instytucją. Jest tam mnóstwo biurokracji. Proces pracy wyglądał tak, że najpierw słyszałeś ‘nie’, a później musiałeś walczyć o swoje".

Właśnie ekipa serialu "Skandal" jako jedna z pierwszych zaczęła jako jedna z pierwszych komentować odcinki na żywo na Twitterze podczas ich emisji. Kiedy zaproponowano taką formę promocji seriali w mediach społecznościowych, szefostwo ABC kręciło nosem.

"Mówili: 'Dlaczego ktoś miałby coś takiego robić? Nie'. Zmienili zdanie i w końcu powiedzieli ‘tak’, kiedy zobaczyli wyniki. Osiągnęliśmy wiele, jeżeli chodzi o przedstawienie w telewizji prawa kobiety do wyboru; tematów, jakie ja uważałam po prostu z historie. Wyemitowano je w telewizji, ale był to efekt mojej cichej walki".

Reklama

W 2017 Shonda Rhimes podpisała kontrakt z Netfliksem na realizację filmów i seriali. Cztery lata później przedłużyła umowę. W najnowszej rozmowie z Vulture opowiedziała, jaka jest różnica pomiędzy realizacją projektów dla Netfliksa i ABC.

"[W Netfliksie przyp. red.] zaczynają od powiedzenia ‘tak’, a później zastanawiają się, jak zrealizować określony projekt (...)" - mówi Rhimes.

Producentka dodała również, że na początku była pod wrażeniem budżetów produkcji Netfliksa. Szczególnie, kiedy usłyszała, że jeden odcinek "The Crown" kosztował 12 milionów.

"Nie mogłam o tym zapomnieć. To jest ogromna suma. Pomyśl, co mógłbyś zrobić z takim budżetem" - dodaje Shonda Rhimes.

"Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów"

Jak wyglądał romans, który dał początek wydarzeniom znanym z serialu? Scenarzystką "Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów" jest Shonda Rhimes, a serial przedstawia losy miłości i małżeństwa Charlotte (India Amarteifio) i króla Jerzego (Corey Mylchreest). W serialu została również przedstawiona historia zmian społecznych, które stworzyły świat socjety "Bridgertonów".

Zobacz też:

"Królowa Charlotta": Królowa i troll, czyli opowieść nie do końca z happy endem

"Królowa Charlotta": Fani będą zaskoczeni! Shonda Rhimes nie wyklucza drugiego sezonu

"Bridgertonowie": Kiedy premiera trzeciego sezonu? Znamy kilka szczegółów nowej odsłony

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy