Netflix: Shonda Rhimes przygotowuje osiem nowych seriali

Niespełna rok po podpisaniu umowy z Netfliksem na realizację nowych seriali, Shondaland i streamingowy gigant ogłosili listę produkcji, jakie znajdą się w ofercie platformy.

Shonda Rhimes ("Chirurdzy", "Prywatna praktyka", "Skandal", "Blef"), Betsy Beers i ich zespół stworzą dla Netfliksa osiem produkcji.

"Chciałam, aby nowy 'Shondaland" był miejscem, w którym miałabym okazję rozwinąć historie, jakie opowiadamy; gdzie moi utalentowani współpracownicy mogą rozwinąć skrzydła, stworzyć najlepsze dzieła oraz przychodzić do pracy z entuzjazmem - stwierdziła Rhimes w oficjalnym oświadczeniu. "Ted (Sarandos) and Cindy (Holland) pomogli stworzyć takie miejsce. To Shondaland 2.0.".

W przygotowaniu są następujące projekty (wszystkie tytuły są tytułami roboczymi).

Reklama

Fabuła jednego z seriali jest oparta na artykule Jessici Pressler "Howa Anna Delvey Tricked New York's Party People", który ukazał się na łamach New York Times. Na Manhattanie łatwo zdobywa się przyjaciół. Czy główna bohaterka jest urzeczywistnieniem amerykańskiego snu, czy największą oszustką w historii Nowego Jorku?

Kolejna produkcja to niezatytułowany projekt o Bridgertonach, dla którego kanwą jest bestsellerowa seria powieści Julii Quinn.

To feministyczna historia miłosna, tocząca się w czasach brytyjskiej regencji, opowiedziana z perspektywy potężnej rodziny Bridgertonów. Ujawnia pełne blasku, bogactwa, bólu, radości, a także często samotności, życie członków londyńskich wyższych sfer. 

Twórcą scenariusza i showrunnerem serialu będzie Chris Van Dusen ("Skandal").

The Warmth of Other Suns

Trzeci z projektów to ekranizacja powieści laureatki Pulitzera Isabel Wilkerson. Serial przedstawia losy trwającej dziesiątki lat migracji czarnych Amerykanów, którzy po wprowadzeniu praw Jima Crowa uciekali z Południa w poszukiwaniu lepszego życia.

Za adaptację będzie odpowiedzialna Anna Deavere Smith.

Pico i Sepulveda

Osadzona w latach 40-tych XIX wieku historia rozgrywająca się w Kalifornii. Serial pokazuje koniec idyllicznej epoki tego regionu, kiedy prawa do ziemi zaczynają rościć Amerykanie, grożąc Meksykanom agresją i wybuchem wojny.

Twórcą serialu będzie Janet Leahy.

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change

"Reset..." to z kolei ekranizacja biografii Ellen Pao. Pao w swojej książce, poza życiem prywatnym, wspomina także proces, który wytoczyła swojemu byłemu szefowi.

Sprawa przyciągnęła uwagę mediów i wstrząsnęła męskim światkiem Doliny Krzemowej stając się początkiem ruchu Time's Up.

The Residence

Netflix i Shondaland nabyły prawa do reportażu Kate Andersen Brower "The Residence: Inside the Private World of the White House". Produkcja pokaże od kuchni życie w jednym z najsłynniejszych domów świata.

Sunshine Scouts

Czarna komedia o grupie rozwydrzonych nastolatek, którym podczas przebywania na obozie harcerskim, udaje się przeżyć koniec świata.

Muszą teraz wykorzystać swoje harcerskie umiejętności, aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie, pilnując żeby ocalona ludzkość przestrzegała zasad Kodeksu Słonecznych Harcerzy.

Twórczynią serialu będzie scenarzystka i aktorka Jill Alexander.

Hot Chocolate Nutcracker

Dokument o kulisach powstawania nowej wersji klasycznego baletu "Dziadek do orzechów" w wykonaniu tancerzy Debbie Allen Dance Academy.

Za zdjęcia, reżyserię i produkcję odpowiadać będzie Oliver Bokelberg (Skandal).

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Shonda Rhimes
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy