Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Santander przegrywa walkę. Bolivar mianowany dyktatorem

„Bolivar” jest kolumbijskim serialem o bohaterze walczącym o wolność Ameryki Południowej. Emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej od poniedziałku do niedzieli. W ostatnich odcinkach wszyscy dowiedzieli się o romansie Bolivara z Manuelitą. Czy mąż odbierze jej w ramach zemsty cały majątek? Jaki będzie kolejny cel podbojów Simona Bolivara? Tego dowiemy się ze streszczenia 56-62 odcinka serialu „Bolivar”!

"Bolivar" wciąż emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej. Opowiada historię Simona Bolivara - rewolucjonisty walczącego o wolność Wenezueli. Widzów przyciąga element historyczny oraz kostiumy bohaterów. Do tego każdy znajdzie coś dla siebie: od walk, po intrygi, kończąc na romansach. Czy Bolivar zjednoczy Amerykę Południową? Czy Santander dalej będzie jego wsparciem? Sprawdźmy w streszczeniu 56-62 odcinka serialu "Bolivar".

"Bolivar": odc. 56. Streszczenie oraz opis odcinka

Julio Herrera powrócił do Wenezueli, lecz ten powrót nie był dla niego korzystny. Chce zawalczyć o rządową posadę, lecz Santander nie wyraża zgody. Narasta konflikt pomiędzy mężczyznami. Niedługo później Santander traci posadę wiceprezydenta. Żeby jednak cała sytuacja wyglądała dyplomatycznie, Bolivar przygotowuje bal. Ma on być zorganizowany na cześć brytyjskiego konsula. W trakcie wydarzenia wszyscy kierują wzrok na Berbardine.

Reklama

"Bolivar" odc. 57. Streszczenie oraz opis odcinka

Julio i Berta przechodzą trudne chwile. Kobieta wymyka się z domu. Idzie się wyspowiadać, lecz nie zgadza się z zadaną pokutą. Julio z dnia na dzień jest coraz bardziej zgorzkniały. Poznaje nowych przyjaciół w tawernie.

Marceli wyrabia się z czasem w przerobieniu munduru wyjściowego Bolivara. Na przyjęciu Marcela otrzymuje od senatora Sotomayora kuszącą propozycję. Santander widzi Bolivara bawiącego się na przyjęciu, co mu się nie podoba. Coraz mocniej widać napięcie między dwoma mężczyznami. W obecności brytyjskiego konsula dochodzi między nimi do jawnej kłótni.

"Bolivar" odc. 58. Streszczenie oraz opis odcinka

Marcela wraz z Jose wymykają się z przyjęcia. Ksiądz Ardila wrócił do kościoła, w którym umiera zaatakowany przez rabusiów. Bolivar chce ukarać morderców księdza. Berta pomaga mu odnaleźć sprawcę. Nakazano poszukiwania winnego, a na pomoc przybywa nieoczekiwanie Sereno.

Bolivar z Santanderem mają coraz cięższe relacje. Okazuje się, że ich sporem są zapiski w konstytucji. Julio Herrera coraz częściej używa siły wobec swojej żony. Berta czuje się winna i akceptuje takie traktowanie.

"Bolivar" odc. 59. Streszczenie oraz opis odcinka

Jose dowiaduje się o ślubie Marceli z Sotomayorem. Kobieta coraz częściej pojawia się na spotkaniach towarzyskich. Może na nich przekazywać Manueli informacje z miasta. Jedną z nich jest, chociażby, schwytanie przez Bolivara zabójców księdza. Chce dla nich surowego i szybkiego wyroku, co nie podoba się części mieszkańców. W tym samym czasie Santander szykuje kolejne spotkanie o konstytucji. Berta traci zmysły. Z Caracas wraca Gervasio.

"Bolivar" odc. 60. Streszczenie i opis odcinka

Zbliża się egzekucja złodziei z kościoła. Im bliżej do wykonania wyroku, tym mocniej podzieleni są mieszkańcy Caracas. Manuelita chce wpłynąć na decyzję Bolivara, co tworzy w nim wewnętrzny konflikt. Gervasio odmawia współpracy z władzami miasta. Santander ze swoją grupą wsparcia przygotowuje spotkanie poza miastem dotyczące konstytucji. Wszystko celem wpłynięcia na delegatów, również tych popierających Bolivara.

Florentino i Vargas zbierają informacje o terenach Bogoty. Santander otrzymując raport, decyduje się stworzyć nowy plan działania. Dioniso widząc zachowanie swojego byłego generała, postanawia odwiedzić ponownie Wenezuelę.

"Bolivar" odc. 61. Streszczenie i opis odcinka

Santander stara się na wszystkie sposoby uzyskać poparcie delegatów przy jego wersji konstytucji. W międzyczasie Bolivar decyduje się odpocząć w Bucaramangi. Wraz z nim wyrusza Jose, Dionisio i O’Leary. Ten ostatni jako jedyny ma prawo wziąć udział w konwencji dotyczącej konstytucji, co irytuje Bolivara. Finalnie jednak wszystko zaczyna iść po jego myśli.

Gervasio planuje wyjazd z Bogoty. Manuelita szykuje przyjęcie na przyjazd bratanka Bolivara. Specjalnie zaprasza na przyjęcie Rochę i jej znajomych. Kobieta chce tym samym uświadomić zaproszoną, że jest świadoma jej knucia. Fernand dowiaduje się o sekretach zaproszonej kobiety.

"Bolivar" odc. 62. Streszczenie i opis odcinka

Bratanek Bolivara pojawia się u pani Rochy. Ich spotkanie odbywa się w przyjaznym tonie. Zostaje jednak zakłócone wizytą Manuelity. Przybyła z ważnymi informacjami dla Fernanda o jego wuju. Bolivar wyruszył w kierunku Bogoty, a kobieta chce przygotować dla niego huczne przyjęcie. Senatorowie również są po stronie Bolivara. Decydują się mianować Bolivara dyktatorem w kwestiach publicznych. Pozwoli to odrzucić pomysł Santandera o zmianach w dokumencie.

Dziejące się wydarzenia motywują jeszcze bardziej Manuelitę do przygotowania przyjęcia. Bolivar jednak nie jest w nastroju na świętowanie. Wszystko przez informacje z południa. Rocha nie chce być na straconej pozycji w spiskach przeciwko Bolivarowi. Kuszące jest jednak dla nich pojawienie się na przyjęciu na cześć dyktatora.

"Bolivar" odc. 56-62. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Bolivar" emitowany jest codziennie na kanale TVP1. W związku z faktem, iż w poniedziałek wypada święto, nie będzie emisji nowego odcinka. W zamian za to jutro, 12 sierpnia nastąpi transmisja dwóch epizodów. Odcinek 56 nadany zostanie o godzinie 20:35. Odcinek 57 natomiast rozpocznie się o 21:30. Dodatkowo ostatnie 5 odcinków oglądać można przez Internet na platformie TVP VOD.

***

Zobacz też:

Marta Manowska straciła pracę w TVP? "Niewykluczone, że to nie koniec zmian"

"Zapukaj do moich drzwi": Koniec przygody Edy i Serkana

Meryem Uzerli: Nie tylko Sułtanka Hurrem. W Polsce oglądały ją miliony

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar | Telewizja Polska SA | TVP | streszczenie odcinków | Wenezuela
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama