Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Odc. 33-40. Marcela postanawia zacząć nowe życie

Ostatnie odcinki serialu "Bolivar" to rodzące się uczucie pomiędzy Felisą a generałem Santanderem, które burzy ojciec dziewczyny. Ten nie zgadza się na związek i co więcej, postanawia stanąć po stronie rojalistów. Co czeka nas w kolejnych odcinkach? Jak poradziła sobie armia Bolivara z przeprawą przez Andy? Dowiemy się ze streszczenia 33,34,35,36,37,38,39 oraz 40 odcinku serialu „Bolivar”.

"Bolivar" to serialowa propozycja TVP. Kolumbijski serial kostiumowy przenosi nas do XIX wieku i pozwala śledzić losy Simona Bolivara. Ten to wenezuelski działacz niepodległościowy i wyzwoliciela krajów Ameryki Łacińskiej. Fabularyzowana opowieść to historia jego walki o wyzwolenie spod władzy Hiszpanów. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Luis Geronimo Abreu, a młodego Bolívara zagrał José Ramón Barreto

"Bolivar": odc. 33. Streszczenie i opis odcinka

Po pokonaniu gór przez armię, Bolivar odpoczywa w miasteczku o nazwie Socha. W czasie dalszej wędrówki rojalistom udaje się rozgromić oddział złożony z ludzi pułkownika Rondona. Bolivar postanawia poprowadzić żołnierzy prosto do Santa Fe mając nadzieję, że w ten sposób uniknie kolejnego ataku wojsk generała Barreiro. Patrioci szczęśliwie docierają w okolice Boyac. 

Reklama

James Thorne, mąż Manuelity, wybiera się do Panamy w interesach. Tajemniczy adwersarz krzyżuje jego plany i doktor musi zostać na jakiś czas w Limie. Manuelita nie jest tym zachwycona, bo licząc na nieobecność męża, zaprosiła do siebie Rositę. Nowa znajom sympatyzuje z ruchem patriotycznym. Kobiety chcą razem działać na rzecz generała Bolivara.

"Bolivar": odc. 34. Streszczenie i opis odcinka

Generał Bolivar prosi Felisę, żeby zajęła się chorą Pepitą, ale dziewczyna ucieka w żołnierskim mundurze, żeby wziąć udział w bitwie. Armia Patriotów natyka się na przednią straż hiszpańską brygadiera Berreiro

Bitwę pod Gamezą rozpoczyna ceremonialny pojedynek dwóch najlepszych szermierzy przed frontem obu wojsk. Manuela, wydana za Anglika Thorne’a, nie zamierza zostać kurą domową i walczy z mężem o swoje prawa

"Bolivar": odc. 35. Streszczenie i opis odcinka

W bitwie z wojskami hiszpańskimi armia Bolivara odnosi efektowne zwycięstwo. Hiszpanie wycofują się do obozu, jednak mimo to są nadal groźni. Bolivar opracowuje strategię zaskoczenia i ostatecznego rozbicia przeciwnika

Manuelita Saenz debiutuje w kręgach towarzyskich Limy. Zbiera informacje o planach działań dowódców hiszpańskich. Pepita zostaje uwięziona przez szefową domu uciech, która dowiaduje się, że jest kochanką Bolivara. Zamierza wziąć za nią okup.

"Bolivar": odc. 36. Streszczenie i opis odcinka

Przegrana na Bagnach Vargasa bitwa sprawia, że w armii rojalistów pada morale. Generał Barreiro wysyła dwóch oficerów po broń do Tunji i prosi wicekróla o wsparcie. W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, oficerom nie udaje się wywiązać z zadania. Marcela, która jest zagorzałą rojalistką, za sprawą Pepity przechodzi na stronę patriotów

Młode kobiety organizują pomoc dla nadciągającej armii wyzwoleńczej. Bolivar również nie próżnuje i dzięki przemyślanej strategii zdobywa Tunję i dociera z wojskiem do Mostu Boyaca. Tu zaskakuje armię generała Barreiro. Tymczasem Manuela odkrywa, że doktor Thorne ją oszukuje.

"Bolivar": odc. 37. Streszczenie i opis odcinka

Bolivar po zwycięskiej bitwie nad rzeką Boyac, triumfalnie wkracza do Santaf. Dzień wcześniej z miasta ucieka wicekról a Saldarriaga, jego prawa ręka, ukrywa się w domu Julia Herrery. Julio nieoczekiwanie wraca z wojny i wydaje zdrajcę Bolivarowi. Generał wpada na pomysł, jak wykorzystać Saldarriagę. 

Sytuacja w mieście wymyka się spod kontroli i tłum plądruje miasto. Żołnierzom Bolivara udaje się zapanować nad sytuacją. Generał Santander planuje utworzenie nowej republiki, a Bolivar rusza dalej. Marcela postanawia zacząć nowe życie jako krawcowa. Manuela odkrywa, że jej mąż ma kłopoty finansowe, dlatego postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i spotyka się z lichwiarzem. 

"Bolivar": odc. 38. Streszczenie i opis odcinka

Bolivar zawiera tymczasowy rozejm z generałem Morillo. Wykorzystuje ten czas, by przygotować się do bitwy o Wenezuelę. Pod Carabobo udaje mu się rozgromić siły wroga. Wyzwala swój kraj i wraca do Santa Fe. Generał San Martin wkracza do Limy, a Bolivar decyduje, że czas wyruszyć na południe.

Generał Santander stara się powołać do życia nowe instytucje i zapanować nad sytuacją finansową młodej republiki. Julio Herrera odchodzi z armii i próbuje zdobyć ważne stanowisko w rządzie. Manuela ratuje majątek męża i wyjeżdża do rodzinnego Quito pod pozorem załatwienia spraw rodzinnych.

"Bolivar": odc. 39. Streszczenie i opis odcinka

Simon Bolivar poszukuje finansów na dalszą kampanię wojenną w Quito i Limie. Chce pożyczać pieniądze od właścicieli ziemskich pod zastaw gruntów odbieranych Hiszpanom. Z kolei armia wyzwoleńcza szykuje się do szturmu na Quito. 

Manuelita zamierza wziąć udział w bitwie, ale pułkownik Cordova każe jej opatrywać rannych. Młoda patriotka stara się ukryć przed żołnierzami swojego ojca, przedstawiciela hiszpańskich władz. Jako królewskiego sędzię czekałoby go natychmiastowe rozstrzelanie.

"Bolivar": odc. 40. Streszczenie i opis odcinka

Julio poleca Bercie, by zajęła się prowadzeniem rodzinnego młyna, który udało im się odzyskać. Kobieta zaprasza do współpracy Saldarriagę. Ten ochoczo się zgadza. Manuelita idzie na bal wydany na cześć Bolivara, gdzie niespodziewanie spotyka swego męża, doktora Thorne'a. Dochodzi między nimi do sprzeczki. 

Aponte udaje się do domu państwa Camacho i otrzymuje niezwykłe zlecenie. Santander jest zaniepokojony stanem finansów młodej republiki. Odkrywa, że za jego plecami rząd zaciągnął pożyczkę na niekorzystnych warunkach.

"Bolivar": odc. 33-40. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Bolivar" emitowany jest przez cały tydzień na antenie TVP1. Godziny transmisji są jednak zmienne. Dzisiejszy 33. odcinek serialu "Bolivar" swoją premierę będzie miał o godzinie 21:20

W soboty odcinki serialu transmitowane są o 20:35, a w niedzielę o 20:15. W tygodniu "Bolivar" dostępny jest w Telewizji Polskiej o 21:05. Dodatkowo zaległe odcinki można nadrobić na platformie TVP VOD.

Zobacz także:

"Ród smoka": W jaki sposób serial jest powiązany z "Grą o Tron"?

"M jak miłość": Piotrek przejdzie metamorfozę? Nowy wygląd!

"Rysa" w jesiennej ramówce Polsatu. Kiedy pierwszy odcinek?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar | streszczenia odcinków | seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy