Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Generał ma romans z Manuelitą. Thorne chce zabrać jej majątek

"Bolivar" jest serialem emitowanym na antenie Telewizji Polskiej. Opowiada o życiu Simona Bolivara – rewolucjonisty i wyzwoliciela Wenezueli z rąk Hiszpanii. Ostatnio Bolivar odpoczywał w miasteczku Socha, gdzie udało mu się dotrzeć ze swoją armią. Santander dowiedział się, że rząd zaciągnął bardzo niekorzystną pożyczkę. Co czeka nas w najbliższych odcinkach? Tego dowiemy się ze streszczenia odcinków (41-47) serialu „Bolivar”!

Serial "Bolivar" to kolumbijski tytuł opowiadający o losach Wenezueli i generała Simona Bolivara. Emitowany jest codziennie na antenie TVP1.najnowszych odcinkach Manuelita wchodzi w romans z Bolivarem, czego nie popiera armia wyzwoleńcza. Jak zareaguje jej mąż, gdy dowie się prawdy? Czy wpłynie to na kwestie polityczne? Sprawdźmy, co wydarzy się w odcinkach 41-47 serialu "Bolivar".

Reklama

"Bolivar" odc. 41. Streszczenie oraz opis odcinka

Simon Bolivar nawiązuje romans z Manuelitą Saenz. Ma to miejsce po przyjęciu w Quito. Generał nie może przestać myśleć o swojej kochance, co nie podoba się jego armii. Najbardziej zniesmaczony całą sytuacją jest pułkownik Cordovy, który chce zostać zarządcą miasta. Przez jego konflikt z Bolivarem traci szansę na awans. Na jego wymarzoną posadę wytypowany zostaje generał Sucre.

Humberto, należący kiedyś do Armii Patriotów wylądował na ulicy. Prosi Santandera o wsparcie. W końcu był kiedyś jego dowódcą.

"Bolivar" odc. 42. Streszczenie oraz opis odcinka

Generał Bolivar planuje działać dalej z kampanią wojenną w Peru. Niestety do tego potrzebuje pieniędzy. Kontaktuje się z zarządcą mennicy w Bogocie - Santanderem, o wsparcie finansowe. W związku z problemami finansowymi, mężczyzna decyduje się oszukać Bolivara. W mennicy wybija fałszywe monety.

Huberto zostaje aresztowany za kradzież, za co grozi mu nawet kara śmierci. Wtedy to przyjaciele z armii decydują się na wsparcie mężczyzny. W domu Manuelity pojawia się gość, którym jest Simon Bolivar. Zaprosił go mąż kobiety, James Thorne. Kochanka obawia się, że prawda o jej zdradzie wyjdzie na jaw.

"Bolivar" odc. 43. Streszczenie i opis odcinka

Manuelita informuje kochanka o wszystkim, co wie na temat generała San Marina. Jest człowiekiem, z którym Bolivar chce połączyć siły przy walce o Peru. Kobieta wszystkie informacje otrzymuje z pierwszej ręki. Jej przyjaciółka jest kochanką San Marina.

Humberto staje przed sądem za kradzież bochenka. Pomimo walki ze strony obrońcy, Santander atakuje go, żądając surowej kary dla złodzieja. Manuelita dowiaduje się, że nie może mieć dzieci.

"Bolivar" odc. 44. Streszczenie i opis odcinka

Żona Thorne’a okłamuje go, celem wyjazdu do Guyaquil, gdzie stacjonuje Bolivar. Mąż się zgadza, pod warunkiem, że pojedzie z nią jego sługa. Gdy Thorne dowiaduje się o zdradach swojej żony, miłość wyznaje mu kuzynka Manuelity - Elsa.

Oficerowie generała są świadomi, że zaślepia go miłość do Manuelity. Nie wróży to jednak dobrze działaniom wojskowym. Dioniso odbiera z mennicy Santandera wybłagane pieniądze. Niestety, w trakcie zakupów na targu prawda wychodzi na jaw - pieniądze są fałszywe.

"Bolivar" odc. 45. Streszczenie oraz opis odcinka

Thorne rusza odnaleźć swoją żonę. Znajduje ją w ramionach Bolivara i decyduje się na zabranie kobiety z powrotem. Planuje ją stosownie ukarać. Do jej rozsądku próbuje przemówić również jej brat, Jose Maria. W międzyczasie Bolivar decyduje się wycofać z planu kampanii peruwiańskiej. Rusza na północ, gdzie może zatrzymać powstanie rojalistów.

W Bogocie Santander próbuje zebrać pieniądze na ruszenie kampanii wyzwoleńczej. Niestety w kraju brakuje pieniędzy, co tylko utrudnia realizację jego planów. Przedsiębiorcy z miasta chcą stawiać własne warunki. Na pomoc Santanderowi przybywa Nicolasa.

"Bolivar" odc. 46. Streszczenie i opis odcinka

Władze lokalne nie chcą wesprzeć rządu w kwestiach finansowych. Santander ma dość takiego traktowania. Decyduje się na radykalne kroki w formie wojska. Żołnierze mają wchodzić do domów władz lokalnych i zabierać im wszystkie kosztowności.

Berta decyduje się wyrzucić z pokoju Marcelę. Wszystko przez fakt, iż jest ona kochanką jej męża. Argumentuje swoją decyzję brakiem regulacji opłat za czynsz. Marcela decyduje się schronić u malarza Gervasio. Mężczyzna znajduje w jej rzeczach zegarek, który należał do Barreio. Był generałem, który umarł z rąk hiszpańskich patriotów. Marcela zmuszona jest wyjawić przed Gervasio całą swoją przeszłość.

"Bolivar" odc. 47. Streszczenie i opis odcinka

Manuelita Saenz, kochanka Bolivara szuka przed mężem schronienia w klasztorze. Thorne grozi kobiecie, że odbierze cały jej majątek. Formalnie ma do tego pełne prawo jako jej małżonek. Informuje ją również o tym, że jej kuzynka, Elsa, jest teraz jego kochanką. Obie kobiety mają dalej mieszkać razem w jednym domu.

Bolivar zdobywa miasto Pasto, które jeszcze niedawno było w rękach rojalistów. Mieszkańców bierze do niewoli i stosuje wobec nich "twardą rękę".

"Bolivar" odc. 41-47. Kiedy oraz gdzie oglądać serial?

Serial "Bolivar" emitowany jest od poniedziałku do niedzieli na antenie TVP1. W piątek, 29 lipca premierę będą mieć dwa odcinki - 41 oraz 42. Seans rozpocznie się o godzinie 20:35. Osoby, które przegapią odcinki w telewizji, mogą nadrobić je w Internecie. Na stronie TVP VOD udostępniane jest 5 ostatnio emitowanych epizodów.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Instagramie Świat Seriali.

***

Zobacz też:

"Korona Królów. Jagiellonowie" od stycznia 2023 w TVP1 

"Ranczo": Dorota Chotecka latami była konkubiną. Wszystko zmienił wypadek

TVP odsłoniła wszystkie karty! Jesienią moc niespodzianek

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar | streszczenie odcinków | Telewizja Polska SA | TVP1 | Wenezuela
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama