Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3757
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona Królów. Jagiellonowie" od stycznia 2023 roku w TVP1

Serial "Korona Królów. Jagiellonowie", będący kontynuacją produkcji TVP "Korona Królów", pojawi się w styczniu 2023 roku na antenie telewizyjnej Jedynki. Trwają prace na planie. Władysława Jagiełłę gra Sebastian Skoczeń, znany z ról w serialach "Leśniczówka" i "Barwy szczęścia".

"Korona królów. Jagiellonowie" od stycznia w TVP1

Serial "Korona Królów. Jagiellonowie" emitowany będzie codziennie w TVP1, począwszy od stycznia 2023 roku - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Obecnie trwają jeszcze zdjęcia na planie, ale gotowych jest już kilkadziesiąt odcinków. Cały serial ma liczyć aż 125 odcinków.

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu.

Reklama

Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz m.in. w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy.


"Korona Królów. Jagiellonowie": Co wiemy o nowej produkcji TVP?

Produkcja jest kontynuacją  "Korona Królów"., emitowanej w TVP1 od 1 stycznia 2018 roku do 8 października 2020 roku.

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Jak informuje TVP, emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów.

W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.

W rolę króla Władysława Jagiełły wciela się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską gra Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Korona Królów | Jagiellonowie | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy