Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 18690
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": Odcinek 2646. Natalia podda się mastektomii!

W 2646. odcinku „Barw szczęścia” (emisja w środę 1 czerwca o godzinie 20.10 w TVP2) Natalia (Maria Dejmek) odbierze wyniki swoich badań genetycznych, z których wynikać będzie, że ma mutację genu zwiększającego ryzyko zachorowania na raka piersi... Uzna, że powinna spróbować „przechytrzyć” przeznaczenie i poddać się mastektomii, póki jeszcze jest zdrowa. - Ja chcę żyć – powie Małgorzacie (Adrianna Biedrzyńska).

Natalia dostanie wyniki badań genetycznych i będzie nimi przerażona. Malwina (Joanna Gleń) pocieszy ją, że zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników to przecież jeszcze nie choroba.

- Nie jest przesądzone, że choroba cię dopadnie. - powie.

- A nawet jeśli, to... raka się leczy! Ludzie z tego wychodzą - doda.

"Barwy szczęścia": Odcinek 2646. Zwoleńska będzie pewna, że wkrótce... osieroci Leę!

Świadomość, że może osierocić Leę (Lena Sobota), niemal doprowadzi Zwoleńską do szału. Malwina poradzi jej, by umówiła się z lekarzem.

- Będziesz robić to, co ci powie. Na tym etapie nic więcej nie wymyślimy. Zamartwianie się nie ma sensu - stwierdzi Brodzińska.

Reklama

Kilka godzin później Natalia spotka się z matką. Małgorzata poinformuje ją, że czuje się coraz lepiej i wszystko wskazuje na to, że pokonała raka.

- Świetnie! Nie masz pojęcia, jak się cieszę - uśmiechnie się Zwoleńska, ale Małgorzata od razu domyśli się, że coś jest nie w porządku.

- O co chodzi? - zapyta córkę.

Natalia nagle zblednie. Spojrzy na wykonany przez Leę rysunek przedstawiający całą rodzinę...

- Nie wiem, jak długo jeszcze zostanę na tym obrazku, mamo. Bo nie jest dobrze - wyszepcze, z trudem powstrzymując się przed płaczem.

- Nie ma co panikować. Jutro idziesz do mojej pani doktor - zdecyduje Małgorzata.

"Barwy szczęścia": Odcinek 2646. Natalia podejmie decyzję o usunięciu obu piersi!

Malwina przypomni Natalii, że świadomość zagrożenia na długo przed jakimikolwiek objawami, to ogromny atut w walce z chorobą.

- Otóż to! Na tym etapie można zrobić wszystko - poprze ją Małgorzata i doda, że na pewno nie można się załamywać, bo to w niczym nie pomoże.

Zwoleńskiej wcale jednak słowa matki i Malwiny nie uspokoją. Stwierdzi, że dużo czytała na temat raka piersi i doskonale wie, co oznaczają jej wyniki.

- Fakt... To nie jest wyrok. To tylko ogromne prawdopodobieństwo wyroku - westchnie i doda, że jednak chciałaby mieć pewność, że nie zachoruje.

- Tę pewność da mi obustronna mastektomia - wypali niespodziewanie.

- Ja chcę żyć! Dla siebie, dla Lei... Mam tyle marzeń, planów. Nie chcę tej operacji, ale też nie chcę żyć w strachu, jeśli się jej nie poddam - powie.

- Będę przy tobie, cokolwiek postanowisz - zapewni ją matka.

"Barwy szczęścia": Odcinek 2646. Kiedy i gdzie obejrzeć?

2646. odcinek "Barw szczęścia" zostanie wyemitowany w środę 1 czerwca o godzinie 20.10 w TVP2.

Zobacz też:

"M jak miłość": Odcinek 1661. Sekret Franki wychodzi na jaw! Zniszczy jej życie 

"M jak miłość": Paweł Deląg otrzymał propozycję powrotu do serialu!

"Klan": TVP wyemituje 4000. odcinek serialu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL