Reklama

AMC: Seriale

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 5
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Eli Roth: Historia horroru": Sequel nie taki straszny

Eli Roth wraca na ekrany z trzecią odsłoną serialu dokumentalnego "Eli Roth: Historia horroru". Tak jak w poprzednich sezonach aktor i reżyser bierze pod lupę produkcje filmowe z tego gatunku i wraz z zaproszonymi gośćmi omawia je z każdej możliwej strony.

Tym razem do żarliwej dyskusji o horrorach zaprosił m.in. takie gwiazdy jak Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Geena Davis, Robert Englund, Vanessa Hudgens, Meat Loaf, Greg Nicotero, Giovanni Ribisi, Jessica Rothe, Madeleine Stowe, Quentin Tarantino, Jennifer Tilly, Edgar Wright.

Co zafascynowało twórcę w tym gatunku i dlaczego postanowił zagłębić się w  tematykę horroru? W rozmowie z Interią mówił:

Reklama

"Trudno stwierdzić, ale kiedy byłem dzieckiem filmy z tego gatunku były zabronione, nawet nie emitowano ich w telewizji. Fascynowały mnie przerażające historie, magiczne triki, opowieści o duchach a w TV nadawano tylko "Godzillę" lub inne klasyczne filmy  o potworach. Produkcje z wyższą kategorią wiekową można było zobaczyć tylko w kinach, a ja byłem za młody; fabułę opowiadali mi starsi bracia moich kolegów. Horror fascynował mnie od zawsze, nie mam pojęcia dlaczego. Czemu lubimy takie a nie inne potrawy? Muzykę? Kolory? Tacy po prostu jesteśmy".

Zobacz też: "Wywiad z wampirem": Stacja AMC stworzy serialową wersję

"Eli Roth: Historia horroru": Pierwsze dwa odcinki sezonu trzeciego

Pierwsze dwa odcinki trzeciej serii "Eli Roth: Historia horroru" są poświęcone sequelom oraz wirusom i zakażeniom. W końcu nikt tak nie grał możliwą pandemią, jak twórcy horrorów. W dyskusji o sequelach pojawia się kilka interesujących spostrzeżeń dotyczących rozwijania jak i budowania świata i bohaterów przedstawionych w pierwszych częściach. I choć wydaje się, że nic nie może dorównać pierwszej części, to w horrorze znajdą się przykłady na to, jak zrealizować coś o wiele lepszego.

Schemat serialu pozostaje taki sam - rozmowy aktora z innymi twórcami są okraszone materiałami wideo, fragmentami filmów. Jak zwykle nowicjusze poznają wiele interesujących informacji, a starzy wyjadacze wyłuskają kilka ciekawostek, jakich mogli do tej pory nie znać.

"Eli Roth: Historia horroru": Kiedy i gdzie oglądać?

Seria "Eli Roth: Historia horroru" powraca na antenę AMC z 3. sezonem w czwartek 11 listopada o 22:00.

Zobacz też:

"Fear the Walking Dead": Odnaleźć nadzieję [wywiad z Alycią Debnam-Carey]

Bryan Cranston: Od ubogiego dzieciaka na sam szczyt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy