Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Amazon zrealizuje serial o niedawnym krachu na rynku kryptowalut

Należąca do braci Russo („Avengers: Koniec gry”) firma AGBO wyprodukuje ośmioodcinkowy serial limitowany, który poświęcony będzie skandalowi związanemu z upadkiem działającej na rynku kryptowalut giełdy FTX. Autorem scenariusza pilotowego odcinka tej produkcji zamówionej przez Amazon będzie David Weil („Hunters”)

11 listopada tego roku wniosek o upadłość złożyła firma FTX, która jeszcze na początku stycznia wyceniana była na 32 miliardy dolarów. Tak rozpoczął się upadek tej drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut. Jej założyciel, Sam Bankman-Fried, nazywany jest od tego czasu "miliarderem, który stracił wszystko w weekend". Jeszcze na początku roku jego majątek wyceniany był na 16 miliardów dolarów. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że wraz z upadkiem FTX zniknęły też 2 miliardy z funduszów klientów.

Amazon Prime: Zdjęcia do serialu ruszą w 2023 roku

Produkcja serialu opowiadającego tę historię ma ruszyć na wiosnę 2023 roku. Niewykluczone, że oprócz pełnienia funkcji producentów wykonawczych, bracia Anthony i Joe Russo wyreżyserują też pilotowy odcinek.

Reklama

Źródła, na które powołuje się portal "Variety", twierdzą, że scenariusz serialu oparty będzie na informacjach od dziennikarzy ekonomicznych zajmujących się sprawą upadku firmy FTX. Nie wiadomo jednak dokładnie, jakie będą szczegóły fabuły. Spekuluje się, że w serialu zagra kilku aktorów znanych z komiksowych produkcji Marvela, z którymi wcześniej pracowali bracia Russo.

Zobacz też:

"Wednesday": Gwendoline Christie o roli. "Poczułam się piękna na ekranie"

"1899": Mroczna fabuła i zagmatwana układanka [recenzja]

"Euforia": Powstanie niemiecka adaptacja serialu

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy