Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1219
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38”: Cayetana zostaje zaatakowana! Na kogo padną podejrzenia?

"Akacjowa 38” to hiszpański serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w XIX wieku. Po weekendzie będzie się dużo działo. Na Cayetanę napadnie tajemniczy nożownik. Na kogo padną podejrzenia?. Co jeszcze wydarzy się w odcinkach 247, 248, 249, 250, 251, 252 serialu "Akacjowa 38”. Uchylamy rąbka tajemnicy.

"Akacjowa 38" - o czym jest serial?

Akcja serialu "Akacjowa 38" rozgrywa się w 1899 zaraz po wojnie amerykańsko - hiszpańskiej. Główną bohaterką jest Carmen będąca w zaawansowanej ciąży z agresywnym mężem. Pewnego wieczoru mężczyzna próbuje zgwałcić żonę, która w akcie samoobrony zabija oprawcę. Carmen wraz z matką ucieka z miasta, a po drodze rodzi dziecko, które zostawia w klasztornym przytułku. Po ucieczce kobiety zmieniają swoją tożsamość. Odtąd główna bohaterka serialu nazywa się Manuela.  

Reklama

Matka i córka docierają do hotelu przy ulicy Akacjowej 38 i zatrudniają się tam jako pokojówki. Jednak i tam dosięga je przeszłość. Zdradzamy, co wydarzy się w odcinkach 247, 248, 249, 250, 251 i 252  "Akacjowej 38"

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 247. Guadelupe śmiertelnie chora

W 247. odcinku serialu "Akacjowa 28" okazuje się, że Guadalupe cierpi na śmiertelną chorobę. Sytuację pogarsza fakt, że długo ją ukrywała. Doktor German przyrzeka zrobić wszystko, by ją wyleczyć. Victor i Sevando wreszcie wyprodukowali dobry bimber. Są pewni, że zbiją na nim majątek podczas zamknięcia okolicznych karczm. 

Celia jest w szoku, bo w obronie męża zabiła Jesusa. Wraz z powrotem Lourdes, pierwszej żony Ramóna, Trini i Ramón znaleźli się w trudnej sytuacji. Ramón zapewnia Trini o tym, że ją kocha. 

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 248. Cayetana każe śledzić Germana i Manuelę 

W 248. odcinku serialu "Akacjowa 38" Gubern, na polecenie Cayetany, ma śledzić Germana i Manuelę. Podejrzewa, że współpracują z Justem. Manuela wyznaje Guadalupe prawdęo jej chorobie. Matka Manueli choruje na rumień i nie ma już dla niej ratunku.  

Karczmarze grożą Servando i Victorowi, którzy pokątnie sprzedają własny bimber. Maria Luisa zdradza Victorowi i Susanie, że wróciła jej matka. Don Ramon przychodzi z tą wiadomością do Felipe. Ten jest zmęczony i załamany złym stanem psychicznym Celii. 

Czytaj też: "Akacjowa 38". Królowa upokarza Cayetanę. Pacjent Germana umiera

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 249. Ramon musi anulować małżeństwo z Trini 

W odcinku 249 "Akacjowej 38" Don Felipe przynosi z biskupstwa wiadomość dla don Ramona. Okazuje się, że wedle prawa kanonicznego jego prawowitą żoną pozostaje Lourdes, a małżeństwo z Trini zostaje anulowane. Ramon nie jest z tego zadowolony.  

Lolita myśli, że Celia została przez Guerrę zgwałcona, dlatego jest smutna. Celia nie wyprowadza jej z błędu. Gubern donosi Cayetanie, że Inosencia żyje i wie, gdzie przebywa. Justo dowiaduje się od sędziego, że Cayetana wie o ich spisku. German usiłuje uzyskać od Cayetany zwrot swoich pieniędzy, ale ta twierdzi, że nie ma wystarczających środków. 

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 250. Choroba Guadelupe się pogłębia

W odcinku 250. "Akacjowej 38" choroba Guadalupe się pogłębia. Zaczyna mieć halucynacje i nikogo nie rozpoznaje. German wyczuwa, że pomogłaby jej odpowiednia dieta. Niestety, nie ma na to pieniędzy.  

Cayetana przeżywa chwile zwątpienia i uświadamia sobie, ile przez swoje zachowanie straciła. Rosina i Maximiliano spędzają noc w pokoju służących, gdyż nie dotarły na czas ich materace. Wieczór kończy się wesoło przy nalewce Servanda, w której rozsmakowała się Rosina. 

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 251. Cayetana ugodzona nożem 

W odcinku 251. "Akacjowej 38" Felipe dostaje w ministerstwie propozycję objęcia stanowiska Guerry. Przyjmuje ją, co spotyka się ze sprzeciwem Celii. Trini odchodzi z Akacjowej. Zostawia don Ramonowi list pożegnalny. 

Cayetana, czekając w nocy na powóz z don Justem, zostaje ugodzona nożem przez nieznanego napastnika. Ranną kobietę znajduje na ulicy German. Właśnie wyszedł od don Ramona, który udzielił mu pożyczki. Po chwili wahania ratuje jej jednak życie.  

"Akacjowa 38": streszczenie odcinka 252. Kto próbował zabić Cayetanę? 

W odcinku 252. "Akacjowej 38" Trini postanawia odejść od Ramona, żeby nie być przyczyną jego rozterek i problemów. Lourdes docenia jej gest. Ramón załamuje się.  

Tymczasem dręczony wyrzutami sumienia Felipe rezygnuje ze stanowiska zajmowanego do tej pory przez Jesusa Guerrę. Celia cieszy się z tej decyzji. German opowiada Manueli o umowie, którą zawarł z Justem. Doktor jest przekonany, że to Justo próbował zabić Cayetanę

 "Akacjowa 38" - gdzie i kiedy oglądać odcinki 247-252? 

Nowe odcinki "Akacjowej 38" są transmitowane od poniedziałku do soboty w TVP2 o godzinie 18:45. Powtórki serialu można obejrzeć na platformie streamingowej TVP VOD. Oto daty premier streszczonych odcinków:  

  • odcinek 247 "Akacjowej 38" - poniedziałek, 04 grodnia 2023 roku; 
  • odcinek 248, "Akacjowej 38" - wtorek, 05 grudnia 2023 roku; 
  • odcinek 249, "Akacjowej 38" - środa, 06 grudnia 2023 roku;  
  • odcinek 250, "Akacjowej 38" - czwartek, 07 grudnia 2023 roku; 
  • odcinek 251, "Akacjowej 38" - piątek, 08 grudnia 2023 roku; 
  • odcinek 252, "Akacjowej 38" - sobota, 09 grudnia 2023. 

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali

Czytaj też: 

"Akacjowa 38". Ktoś składa Celii niemoralną propozycję. Co na to kobieta?

"Akacjowa 38". Na Akacjową przybywa królowa.

"Akacjowa 38". Ile odcinków liczy serial? Prędko się nie skońćzy

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38 | streszczenia odcinków | hiszpańskie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy