1670
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 607
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polacy kochają ten serial! Był prezentem, który początkowo ją przestraszył

Katarzyna Herman – odtwórczyni roli Zofii Adamczewskiej w „1670” - podczas zdjęć do serialowego hitu Netflixa musiała przez cały czas nosić na sobie przypominające gipsowe pancerze, ważące kilkanaście kilogramów arcyniewygodne kostiumy, dzięki którym jej bohaterka – to słowa aktorki – wygląda jak chodzący portret trumienny. „Czułam się, jakbym grała w »Rodzinie Addamsów«” - wspomina.

Rolę Zofii Adamczewskiej w "1670" Katarzyna Herman nazywa pół żartem, pół serio prezentem, który początkowo ją przestraszył. 

"Myślałam, że Zofię lepiej zagra tuzin innych aktorek, zwłaszcza takich występujących w stand-upie. Reżyser mnie przekonał" - stwierdziła w wywiadzie dla "Pani".

Katarzyna Herman: Ciężki kostium ograniczał jej ruchy

Katarzyna Herman nie kryje, że najtrudniejsze podczas zdjęć do serialu Netflixa było dla niej zapanowanie nad jej wrodzonym ADHD. Twierdzi, że z trudem udało się jej powściągnąć ciało i emocje, zwłaszcza że grała w bardzo ciężkiej, zakrywającej ją od stóp do głów sukni, która po prostu ograniczała jej swobodę.

Reklama

Zobacz też: Aukcje WOŚP osiągnęły zawrotne kwoty! Polacy pokochali ten serial

Autorem kostiumów, które nosi na sobie serialowa Zofia Adamczewska, jest znany kreator mody - Tomasz Ossoliński. Aktorka wyznała w najnowszym wywiadzie, że musiała błagać projektanta, by poluzował jej suknie, aby mogła włożyć pod nie... ciepłe pantalony.

Katarzyna Herman: Ubłagała projektanta, by poluzował jej gorset

Gwiazda potwierdza, że Ossoliński stworzył dla niej "konstrukcje" przypominające gipsowy pancerz obejmujący ramiona i szyję. 

Początkowo projektant nie chciał nawet słyszeć o przeróbkach kostiumów. 

"W końcu leciutko poluzował mi gorset i mogłam normalnie oddychać" - mówi aktorka.

Dziś, oglądając na ekranie efekt swojej pracy, Katarzyna Herman jest niemal pewna, że Tomasz Ossoliński jest współautorem kreacji, jaką stworzyła w "1670".

"Kostium, który ważył paręnaście kilogramów, a po wchłonięciu błota jeszcze więcej, na pewno pomógł mi stworzyć Zofię, która wygląda jak chodzący portret trumienny. Ona jest sztywna jak kołek!" - oceniła.

Zobacz też:

Wschodząca gwiazda młodego pokolenia. Dwa seriale, dwa hity

Michał Sikorski nie spodziewał się tak nagłej sławy. Poproszono go, by udzielił ślubu!

"1670": Nowy serial Netflixa to złoto! Satyra, która nie bierze jeńców

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Katarzyna Herman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama