Reklama

Tomasz Bagiński: Powstanie serial na podstawie znanej gry horrorowej!

Przed Tomaszem Bagińskim zostało postawione kolejne trudne zadanie. Sprawuje pieczę nad „Wiedźminem” Netflixa, a teraz będzie pracował nad całkiem nowym projektem. Powstanie serial na podstawie kultowej polskiej gry „The Medium”. Wraz z Bagińskim nadzorem kreatywnym zajmie się Piotr Babieno.

Producent gier komputerowych Bloober Team podpisał ostatnio umowę z Platige Image, studiem zajmującym się grafiką komputerową i animacjami 3D. Do swojej nowej produkcji zaangażowali również Tomasza Bagińskiego. Mężczyzna ma na swoim koncie wiele sukcesów - wyreżyserował "Sztukę Spadania", "Legendy Polskie"; jest producentem wykonawczy serialu "Wiedźmin" na platformie Netflix.

Tomasz Bagiński: Nowy serial na postawie gry

To już nie pierwszy raz kiedy Bagiński podjął współpracę z firmą Platige Image. Pracowali wcześniej nad filmem "Katedra", który w 2002 roku został nominowany do Oscara. Obecnie  ponownie łączą siły, aby stworzyć całkiem nowy serial na podstawie gry "The Medium". Tomasz Bagiński wraz z Piotrem Babieno, prezesem Bloober Team, będę pełnić rolę producentów kreatywnych. Panowie nie ukrywają, że cieszą się z pracy nad projektem.

Reklama

Piotr Babieno podkreśla, że wiąże z produkcją wielkie nadzieje. Jak mówi, w ostatnim czasie wiele ekranizacji gier odniosło ogromny sukces. Dodatkowo obecność Tomasza Bagińskiego może zwiększyć sukces produkcji.

Bagiński nie może doczekać się nowej współpracy. Podkreślił to w swojej ostatniej wypowiedzi mówiąc:

"The Medium": Fabuła gry

Gra jest produkcją krakowskiego studia Bloober Team. "The Medium" to horror psychologiczny, którego akcja toczy się w postkomunistycznej Polsce. Główną bohaterką jest Marianna która pomaga zaznać spokoju duszom, tułającym się po tym świecie.

Jednak wszystko znacznie się komplikuje, gdy kobieta podejmuje się zadania zleconego od tajemniczego nieznajomego. Kobieta udaje się do opuszczonego obiektu turystycznego, gdzie przed laty w zagadkowych okolicznościach zginęło wielu ludzi i odkrywa przerażające tajemnice.


Zobacz też:

"Wiedźmin" mógł powstać w Polsce! Kurski nie wiedział, co ma w ręku?

"Wiedźmin": Polski serial, który podzielił widzów. Katastrofa czy sentymentalna podróż?

Tomasz Bagiński odpowiada na krytykę "Wiedźmina"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy