Reklama

"Później": Powstanie serial na podstawie powieści Stephena Kinga

Znana z filmu „KIll Bill vol. 1” Lucy Liu będzie gwiazdą serialu studia Blumhouse Television zrealizowanego na podstawie wydanej w ubiegłym roku powieści „Później” autorstwa Stephena Kinga. Jak informuje portal „Deadline”, scenariusz pilotowego odcinka tej produkcji napisała Raelle Tucker („Czysta krew”).

"Później": Fabuła powieści

Bohater powieści "Później" jest Jamie Conklin, chłopak posiadający niezwykły dar - widzi zmarłych. Najpierw zobaczył rowerzystę stojącego obok miejsca wypadku, w którym zginął. Potem sąsiadkę, która choć od kilku godzin nie żyła, udzieliła mu wskazówek artystycznych i zdradziła, gdzie ukryła kosztowności. Później są inni. Nie tylko ich widzi, ale też rozmawia z nimi, a oni na jego pytania muszą odpowiadać zgodnie z prawdą. Jamie przyzwyczaja się do swojego daru, a nawet zaczyna z niego czerpać korzyści. W końcu spotyka jednak zmarłego, który za życia był potworem. Chłopak będzie musiał stoczyć z nim pojedynek na śmierć i życie. I nawet jeśli uda mu się wyjść zwycięsko z tego starcia, może nie zdołać ochronić swojej niewinności" - czytamy w oficjalnym opisie powieści Kinga.

Reklama

"Później": Stephen King o współpracy ze studiem Blumhouse

Zadowolony ze współpracy ze studiem Blumhouse i jego właścicielem Jasonem Blumem jest sam Stephen King.

Druga produkcja, o której wspomina, to ekranizacja opowiadania "Telefon pana Harrigana" z antologii "Jest krew...". Dla Netfliksa wyreżyserował ją John Lee Hancock ("Wielki Mike"), a w rolach głównych występują w niej Donald Sutherland oraz Jaeden Martell.

Blum nie pozostał dłużny i odwdzięczył się za miłe słowa. "Ze Stephenem Kingiem chciałem współpracować jeszcze przed swoimi narodzinami. Brzmi to może nieprawdopodobnie, ale nie zapominajmy, że mówimy o Stephenie Kingu" - powiedział właściciel Blumhouse Television. Fanką twórczości Króla Horroru jest też scenarzystka serialu.

"Powieść +Później+ jest przerażająca, wzruszająca i wspaniale zakręcona. Ale trudno się dziwić, napisał ją Stephen King. Pisanie adaptacji książki mojego ulubionego autora wszech czasów to spełnienie moich marzeń. Szczególnie, że będę współpracować ze studiem Blumhouse i Lucy Liu" - stwierdziła Raelle Tucker.

Zobacz też:

"After Life": Pies z serialu Netflixa grał wcześniej z Tomem Cruisem

"Dobry omen": Znamy szczegóły drugiego sezonu

"Mary Kills People": Gwiazda "Hannibala" w nowym serialu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy