Netflix otworzył biuro w Warszawie!

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, od 5 września w Warszawie swoją działalność rozpoczęło biuro regionalne Netfliksa. Do zadań osób zatrudnionych w placówce ma należeć koordynowanie działalności serwisu w Polsce oraz na 28 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowe biuro Netfliksa w Warszawie

Popularna platforma streamingowa wystartowała w Europie Środkowo-Wschodniej, a w tym w Polsce, w 2016 roku. Jeszcze do niedawna za działalność serwisu na tym obszarze odpowiadali pracownicy biura, mającego swoją siedzibę w Amsterdamie. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, kilka dni temu się to zmieniło. Okazuje się, że Netflix postanowił uruchomić nowe biuro, które teraz znajduje się w centrum Warszawy. Firma ogłosiła również, że poszukuje nowych pracowników, którzy dołączą do warszawskiej obsady. 

Poszukiwane są przede wszystkim osoby z doświadczeniem w marketingu i produkcji filmowej. W nowym biurze ma pracować docelowo kilkadziesiąt osób. 

Reklama

- Zgodnie z zapowiedziami, zespół odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią już oficjalnie pracuje z biura Netflix w Warszawie. W najbliższych miesiącach skupimy się na zatrudnianiu kolejnych specjalistów oraz umacnianiu relacji z lokalną branżą audiowizualną. Przed nami jesień pełna premier, w tym wyczekiwane z niecierpliwością przez widzów polskie tytuły "Broad Peak" i "Wielka woda"  - mówi Anna Nagler, dyrektorka ds. seriali oryginalnych w Europie Środkowo-Wschodniej (cytat za: Wirtualnemedia.pl).

Obecna siedziba Netfliksa w centrum Warszawy ma być jednak lokalizacją tymczasową. Biuro za jakiś czas ma zostać przeniesione w inne miejsce. Póki co szczegóły nie są znane.

Zobacz również:

"Gry rodzinne": Polski serial przebojem Netfliksa!

Netflix: Nowości serialowe na wrzesień! Nie tylko "Cobra Kai"  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama