Reklama

Leszek Lichota: 20 lat od debiutu. Czego nie wiemy o gwieździe Polsatu?

Od debiutu Leszka Lichoty minęło już 20 lat, a aktor nie zwalnia tempa. Jak twierdzi "teraz role już trochę same przychodzą". Z każdą kolejną produkcją, Lichota pokazuje jeszcze wyższy poziom aktorstwa. Gdzie widzowie będą mieli go okazję oglądać już wkrótce?

Leszek Lichota urodził się 17 sierpnia 1977 roku w Wałbrzychu. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie i od lat związany jest z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Zanim został aktorem, dorastał w górniczym mieście i szukał sposobów na życie. Łapał się każdej pracy jaka wpadła mu w ręce, między innymi handlował używanymi samochodami, był bramkarzem, czy instruktorem narciarskim.

Na deskach teatru zadebiutował w 2002 roku. Rola Nany Sirbanghy w "Hamlecie Wtórym" Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa otworzyła mu drzwi do wielkiej aktorskiej kariery. W tym samym roku zdobył wyróżnienie za role w spektaklach dyplomowych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza: "Sen Nocy Letniej", "A wódki nie starczy", "Love" na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Reklama

Od tamtego momentu minęło już 20 lat, a Leszek Lichota przez ten czas nie schodził z ekranów kin i telewizorów. Jako aktor telewizyjny rozpoczął swoją karierę małymi rolami w serialach "Kasia i Tomek", "Samo życie", czy "Camera Cafe". Wśród jego najlepszych ról można wymienić Wiktora Rebrowa w serialu "Wataha", Marka Dębskiego w "Prawie Agaty", Adama Grada w filmie "Lincz", czy Kaprala Maleńczuka "Mały" w dramacie wojennym "Karbala". Widzom dał się najlepiej poznać jako Grzegorz Zięba w "Na wspólnej".

Jeśli chodzi o najnowsze produkcje, to Lichota miał okazję zagrać główną rolę w serialu "Zachowaj spokój" od Netflixa u boku Magdaleny Boczarskiej. Aktorzy wcielają się w szczęśliwe małżeństwo, Annę i Michała, a serial to już druga adaptacja powieści Harlana Cobena.

Na ekranach kin w ostatnim roku widzowie oglądali go w filmie "Bo we mnie jest seks" w roli Stanisława Dygata, a także w produkcji "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

Leszek Lichota zajmuje się także dubbingowaniem. Jego głos usłyszeliśmy w "Wyprawie do dżungli", "Czarnej wdowie", czy "Legionie samobójców".

Leszek Lichota i Ilona Wrońska: Wielka miłość na planie "Na wspólnej"

Aktor związany jest z Iloną Wrońską już od osiemnastu lat! Para poznała się w szkole filmowej, ale dopiero gdy spotkali się na planie serialu "Na Wspólnej" coś między nimi zaiskrzyło. Aktorka w latach 2003–2018 wcielała się w rolę Kingi Brzozowskiej, a Leszek Lichota grał Grzegorza Ziębę (od 2003 do 2009). Po latach aktorka wspomina początki znajomości:

Para nigdy nie zdecydowała się na związek małżeński, ponieważ twierdzą, że nie jest im to potrzebne, aby żyć szczęśliwie. Doczekali się dwójki dzieci – Nataszy i Kajetana.

Leszek Lichota i Ilona Wrońska: Wspólny biznes

Wielką pasją Ilony i Leszka jest podróżowanie oraz odkrywanie najbardziej ukrytych zakątków w Polsce i na świecie. Swoje miejsce na ziemi znaleźli we wsi Jaśliska, gdzie kręcono film "Boże Ciało”, w którym zagrał Leszek Lichota. To właśnie tam para zdecydowała się otworzyć własny biznes. Jaki? Odpowiedź nie jest taka oczywista. Para postawiła na niszową formę podróżowania i oferują noclegi w ramach glampingu. 

Leszek Lichota: Nie ogląda produkcji ze swoim udziałem

W jednym z wywiadów Leszek Lichota przyznał, że nie zawsze ogląda filmy i seriale, w których wystąpił. 

Podkreśla, że w domu szczególnie powstrzymuje się od oglądania seriali kryminalnych, w których wystąpił. Uważa, że jego dzieci nie powinny jeszcze oglądać takich produkcji.

Leszek Lichota: Zrzucił 13 kilogramów specjalnie dla roli

Leszek Lichota dla roli w dobrej produkcji jest w stanie zrobić wszystko co w jego mocy. Przekonał o tym widzów po raz kolejny, gdy do drugiego sezonu "Watahy" zrzucił 13 kilogramów w niespełna 2 miesiące! Wyznał jednak, że nie było to dla niego łatwe i kosztowało go wiele wyrzeczeń.

Oprócz zrzucenia kilogramów, musiał nabrać masy mięśniowej, aby efekt na ekranie był jak najlepszy. To również mu się udało. Miał w sobie dużo motywacji, ponieważ, jak twierdzi, bardzo lubi Wiktora, w którego wciela się w "Watasze". 

Leszek Lichota zagra w "Wotum nieufności"

Ruszyły zdjęcia do serialu "Wotum nieufności" na podstawie powieści sensacyjnej Remigiusza Mroza, a widzowie zobaczą w nim Leszka Lichotę w jednej z ról drugoplanowych.

Serial to produkcja z gatunku political-fiction, ukazująca bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Oprócz Leszka Lichoty, na ekranie pojawią się Katarzyna Dąbrowska, Antoni Pawlicki, Zofia Wichłacz, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski i Piotr Głowacki.

Zobacz również:

Grał w kultowych filmach i serialach! Co dziś słychać u Michała Milowicza?

Blondynki z seriali. Młode, zdolne, seksowne. Co się z nimi stało?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL