"Gattaca: szok przyszłości": Powstanie serial na podstawie kultowego filmu!

Jak donoszą zagraniczne media, twórcy "Homeland" planują nakręcenie serialu na podstawie filmu "Gattaca: szok przyszłości" z 1997 roku.

"Gattaca: szok przyszłości": O czym opowiada film?

"Gattaca: szok przyszłości" to film science fiction i debiut reżyserski Andrew Niccola z 1997 roku. W świecie przyszłości rodzice wykorzystywali technologie, aby ich dzieci byłe genetycznie perfekcyjne - lekarze udoskonalają kolejne pokolenia, a tylko idealni ludzie mają dostęp do wyższych stanowisk czy szansę na godne życie. Vincent (Ethan Hawke) pragnie zrealizować swoje marzenie o locie w kosmos, jednak jest "gorszym" człowiekiem - jego rodzice nie zdecydowali się na ingerencję lekarzy. Mimo że nie ma żadnych perspektyw, postanawia zawalczyć o siebie. Decyduje się na kradzież tożsamości jednego z genetycznie idealnych ludzi - Jerome'a (Jude Law).

Reklama

"Gattaca: szok przyszłości": Powstanie serial?

Choć film nie odniósł spektakularnego sukcesu kasowego, to dla wielu fanów gatunku jest produkcją godną uwagi - nie tylko ze względu na utalentowaną obsadę (Law, Hawke, Thurman) czy fenomenalną ścieżkę dźwiękową Michaela Nymana. Jak donosi serwis Variety, Showtime ma przygotowywać serialowy remake tego tytułu. Za projekt odpowiedzialni twórcy m.in. "Homeland" -  Alex Gansa oraz Howard Gordon - i Craig Borten ("Witaj w klubie"). Jednak, zaznaczają dziennikarze, na razie nie został podpisany żaden kontrakt.

Zobacz też:

"Szóstka Wron": Szykuje się spin-off serialu "Cień i kość"?

"The Last of Us": Kiedy premiera drugiego sezonu? Bella Ramsey wskazuje datę

"The Diplomat": Keri Russell w serialu Netfliksa! Znamy datę premiery

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ethan Hawke | Jude Law | Uma Thurman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama