Reklama

Edward Miszczak: Władca TVN

Od jego decyzji zależy powodzenie bądź klęska każdej ramówki TVN-u. Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska i wiceprezes zarządu spółki, obchodzi 18 marca 65. urodziny.

"Edward Miszczak jest odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Od 1998 roku pełni funkcję Dyrektora Programowego TVN S.A.

Reklama

Od początku kariery w mediach był blisko ludzi. W Radiu Kraków prowadził audycje o tematyce sybirackiej i katyńskiej. Współtworzył też największą komercyjną polską rozgłośnię - radio RMF FM. Od 2008 roku angażuje się w największy polski festiwal kina niezależnego OFF CAMERA.

Jego wkład w rozwój polskiego rynku medialnego docenili eksperci, przyznając mu w 2007 roku nagrodę Super Wiktora za całokształt osiągnięć oraz tytuł 'Człowiek Mediów 2009' w konkursie Media Trendy. Edward Miszczak jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest też pasjonatem historii i sztuki' - czytamy w rysie biograficznym Miszczaka opublikowanym na stronach TVN.

Edward Miszczak od 22 lat, czyli niemal od samego początku powstania stacji, decyduje o tym, co znajdzie się w ramówce stacji. Jego wybory nie zawsze są słuszne, jednak trzeba przyznać, że od lat utrzymuje TVN na samym szczycie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje