TOP 10 seriali podobnych do "Mindhunter". Tytuły, które musisz zobaczyć

Dla wszystkich fanów seriali kryminalno-psychologicznych mamy 10 propozycji, które zastąpią wam "Mindhuntera". Wśród nich tytuły niezwykle podobne tematyką, ale różne formą. Sprawdź, jakie seriale znalazły się w naszym zestawieniu.

"Mindhunter" w reżyserii Davida Finchera to serial, który na długo zapada w pamięć. Historia rodzącej się nowej metody profilowania seryjnych morderców wymaga od głównych bohaterów wniknięcia w umysły najstraszniejszych morderców osadzonych w więzieniu. Doskonała obsada i reżyseria tworząca niezapomniany i niepokojący klimat jest trudna do podrobienia. Jeśli jednak lubicie opowieści o seryjnych mordercach i seriale kryminalno-psychologiczne, mamy dla was godnych następców. Przed wami 10 seriali podobnych do "Mindhuner", po które możecie sięgnąć, aby zapełnić pustkę po tym doskonałym tytule. 

Reklama

 

1. "Hannibal" (2013, AXN)

Postać Hannibala Lectera stworzoną przez pisarza Thomasa Harrisa możecie oglądać nie tylko w "Czerwonym Smoku" czy "Milczeniu owiec". Pojawia się także w kryminalno-psychologicznym serialu pt. "Hannibal". W główną rolę seryjnego mordercy wcielił się znakomity Mads Mikkelsen.

Serial opowiada historię kryminologa Willa Grahama, który zostaje konsultantem FBI. Przedzielono go do sprawy serii makabrycznych morderstw, którą ma rozwiązać. Współpracuje z nim psychiatra dr Hannibal Lecter. Razem skupiają się nad analizą umysłów seryjnych morderców.

2. "Alienista" ("The Alienist", 2018, Netflix)

Serial jest ekranizacją książki Caleba Carra o tym samym tytule. Akcja serialu krąży wokół makabrycznych zabójstw chłopców-prostytutek w XIX-wiecznym Nowym Jorku. Zagadkę seryjnych morderstw podejmuje pewien ilustrator i psycholog. Tytułowy Alienista, czyli psycholog Laszli Kreizler przenika najmroczniejsze zakamarki umysłu, aby rozwiązać zagadkę.  

Ten nietuzinkowy kostiumowy serial kryminalny z historycznym tłem ma niezwykły klimat. W rolach głównych: Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning

3. "Manhunt: Śmiertelna rozgrywka" ("Manhunt: Unabomber", 2017)

Główną postacią serialu po raz kolejny zostaje profiler, dzięki czemu widzowie mogą zgłębić psychologię mordercy. W tym przypadku ma za zadanie wyśledzić znanego terrorystę Unabombera, w którego postać wciela się Ted Kaczyński. Serial doczekał się dwóch sezonów. 

4. "Modliszka" ("La Mante1", 2017)

"Modliszka" jest francuskim mini serialem składającym się z 6 odcinków. Do pomocy w rozwiązaniu zagadki seryjnych morderstw policja wybiera osadzoną w więzieniu morderczynię. Kobieta zgadza się pomóc policji pod jednym warunkiem. Będzie współpracowała tylko ze swoim synem, który pracuje w policji. Ten niecodzienny duet wspólnie zgłębia tajemnice umysłu mordercy, co pomaga im w rozwiązaniu zagadki

5. "Zabójcze umysły" ("Criminal Minds" 2005-2020)

"Zabójcze umysły" to serial, który zajmie Wam dużo czasu, o ile jego forma wcześniej wam się nie znudzi. Ma 15 sezonów, w których członkowie jednostki analiz behawioralnych pomagają policji w schwytaniu sprawców zbrodni. To kolejna propozycja, która zgrabnie łączy cechy serialu kryminalnego i psychologicznego.  

6. "Syn marnotrawny" ("Prodigal Son", 2019, FOX)

Malcolm Bright jest wybitnym kryminologiem. Współpracuje z nowojorską policją w rozwiązywaniu zbrodni. Jego cechą wyróżniającą jest doskonałe wyczucie sprawców, czego zasługą być może jest fakt, że sam jest synem mordercy. W roli głównej Tom Payne. Serial doczekał się dwóch sezonów, dzięki czemu zajmie wam czas na nieco dłuższą chwilę.  

7. "Kryminalne śledztwa PRL" (2021)

Tym razem propozycja z gatunku true crime z polskiego podwórka. Jest to mini serial składający się z 5 odcinków o tytułach takich jak “Nekrofil z Poznania" czy “Wampir naśladowca". Każdy kolejny odcinek przedstawia historię śledztwa milicji próbującej w czasach absurdów, cenzury i ograniczonej technologii złapać najgorszych morderców grasujących w Polsce.  

8. "The Confession Killer" (2019, Netflix)

Kolejna propozycja serialu dokumentalnego skupiająca się wokół jednego mordercy - Henry’ego Lee Lucasa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 80. XX wieku, więc widzowie mają okazję zobaczyć ówczesne techniki stosowane przez śledczych. Lucasowi przypisywano ponad 200 morderstw, czy jednak na pewno je popełnił? Czy tylko próbuje przekonać zainteresowanych jego osobą policjantów, że to właśnie on jest mordercą? 

9. "Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego" ("Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes", 2019, Netflix)

Kolejną propozycją serialu dokumentalnego true crime jest mini serial o Tedzie Bundym, który ukazuje dotąd niepublikowane taśmy z wywiadami z seryjnym mordercą siedzącym w celi śmierci. Jest on uznawany za jednego z najbardziej brutalnych seryjnych morderców w historii USA. Jego ofiarami były głównie kobiety. Serial ukazuje nie tylko archiwalne dokumenty, ale także zawiera wywiady z dziennikarzami i policjantami, którzy przyczynili się do jego schwytania.  

10. "DES" (2020)

"DES" jest ostatnią naszą propozycją serialu opowiadającego o prawdziwym seryjnym mordercy i pozwalającym zgłębić jego psychikę. Historia seryjnego mordercy, który na swoim koncie miał śmierć co najmniej 12 osób jest adaptacją powieści. Opowiedziana z trzech perspektyw: policjanta, biografa i mordercy, świetnie ukazuje psychologię głównej postaci. W rolę mordercy wcielił się David Tennant. Serial ma zaledwie 3 odcinki, więc do jego obejrzenia wystarczy wam 1 wieczór.  

Choć nie da się znaleźć dokładnie takiego samego serialu jak "Mindhunter", przedstawione przez nas propozycje godnie go wam zastąpią. Wszystkie tytuły krążą wokół podobnych wątków, wiele z nich zaskakuje formą i doskonałym aktorstwem. Warto wpisać je na listę swoich seriali do obejrzenia.  

Przeczytaj także:

Świat pokochał go jako głupiutkiego kobieciarza. A jaki jest naprawdę?

Top 5 seriali na Amazon Prime Video, które musisz zobaczyć. Wśród nich coś dla fanów sci-fi

"Fallout" zostawił pustkę w sercu? Oto więcej postapokaliptycznych seriali!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: seriale | Mindhunter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy