Reklama

Renata Dancewicz odmówiła współpracy z TVP

Renata Dancewicz, znana serialowym widzom jako Weronika Roztocka z "Na Wspólnej", wiele razy podkreślała, że nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do pieniędzy. Dlatego nie przyjmuje każdej propozycji, która do niej przychodzi. W ostatnich latach rzadko pojawia się na ekranie. Aktorka niedawno wyznała, że dostała propozycję od TVP, by zagrać w jednej z ich produkcji, ale odmówiła.

Kariera aktorska Renaty Dancewicz

Renata Dancewicz urodziła się 7 lutego 1969 roku w Lesznie. Początkowo wcale nie planowała wiązać swojej przyszłości z aktorstwem. Interesowała ją historia starożytna i marzyła o karierze egiptologa. Powołanie aktorskie odkryła dopiero w ostatniej klasie liceum, kiedy to miała okazję wystąpić na scenie w inscenizacji "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry.

Po maturze podeszła do egzaminu wstępnego na studia aktorskie. Udało jej się go zdać za drugim podejściem. Po dwóch latach jednak zrezygnowała ze studiów. Renata Dancewicz podjęła także naukę prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, ale porzuciła ją po roku. Choć nie udało jej się dokończyć studiów aktorskich, pasja do występów scenicznych była wciąż obecna w jej życiu i Renata Dancewicz nie zamierzała rezygnować z marzeń o karierze. Egzamin aktorski zdała eksternistycznie, lecz udało jej się to zrobić dopiero w 1995 roku.

Reklama

Debiutowała w Teatrze Dramatycznym imienia Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 1993 roku udało jej się wystąpić w filmie fabularnym pod tytułem "Wynajmę pokój...". W tym samym roku zagrała także mniejsze role w trzech produkcjach - w "Samowolce", "Komedii małżeńskiej" i "Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu". Przełomem w jej karierze była rola Agnieszki Piotrowskiej w serialu "Radio Romans". Później zagrała między innymi w "Szpilkach na Giewoncie", w "Prawie Agaty" i w "Na Wspólnej". W ten sposób Renata Dancewicz spełniła swoje marzenia o karierze aktorskiej i do dziś zachwyca swoimi występami na małym i wielkim ekranie.

Renata Dancewicz: Uwiodła młodszego aktora. Podzieliła ich praca 

Dlaczego odrzuciła propozycję TVP?

Chociaż Renata Dancewicz rzadko pojawia się na czerwonych dywanach, to chętnie dzieli się swoimi opiniami w sieci. Głośno mówi o swoich poglądach i angażuje się w liczne akcje protestacyjne. Ostatnio w rozmowie z Plejadą wyznała, że nie boi się tego, że to może szkodzić jej karierze i wpływać na stan jej konta.

Aktorka wyznała przy okazji, że otrzymała propozycję zagrania w jednej z produkcji TVP. Od razu bez wahania ją odrzuciła. Gwiazda nie ukrywa, że nie podoba jej się to, jak obecnie zarządzana jest ta stacja. 

"Na Wspólnej": Renata Dancewicz została aktorką... z przekory!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy