Na Wspólnej

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 12563
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Renata Dancewicz: Uwiodła młodszego aktora. Podzieliła ich praca

Renata Dancewicz jest znaną aktorką serialową. Pomimo niepowodzeń, udało jej się zrobić karierę, o której marzyła przez lata. Stawiając pierwsze kroki w polskim show-biznesie poznała mężczyznę, który zawrócił jej w głowie. Jak wyglądał związek Renaty Dancewicz i młodszego od niej Rafała Maćkowiaka?

Kariera aktorska Renaty Dancewicz

Renata Dancewicz urodziła się 7 lutego 1969 roku w Lesznie. Początkowo wcale nie planowała wiązać swojej przyszłości z aktorstwem. Interesowała ją historia starożytna i marzyła o karierze egiptologa. Powołanie aktorskie odkryła dopiero w ostatniej klasie liceum, kiedy to miała okazję wystąpić na scenie w inscenizacji "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry.

Po maturze podeszła do egzaminu wstępnego na studia aktorskie. Udało jej się go zdać za drugim podejściem. W ten sposób rozpoczęła naukę w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po dwóch latach jednak zrezygnowała ze studiów.

Reklama

Renata Dancewicz podjęła także naukę prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, ale porzuciła ją po roku.

Choć nie udało jej się dokończyć studiów aktorskich, pasja do występów scenicznych była wciąż obecna w jej życiu i Renata Dancewicz nie zamierzała rezygnować z marzeń o karierze. Egzamin aktorski zdała eksternistycznie, lecz udało jej się to zrobić dopiero w 1995 roku.

Debiutowała w Teatrze Dramatycznym imienia Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 1993 roku udało jej się wystąpić w filmie fabularnym pod tytułem "Wynajmę pokój...". W tym samym roku zagrała także mniejsze role w trzech produkcjach - w "Samowolce", "Komedii małżeńskiej" i "Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu".

Przełomem w jej karierze była rola Agnieszki Piotrowskiej w serialu "Radio Romans". Później zagrała między innymi w "Szpilkach na Giewoncie", w "Prawie Agaty" i w "Na Wspólnej".

W ten sposób Renata Dancewicz spełniła swoje marzenia o karierze aktorskiej i do dziś zachwyca swoimi występami na małym i wielkim ekranie.

Renata Dancewicz miała romans z Rafałem Maćkowiakiem

Aktorka przez lata pracowała na swoją popularność. Pomagał jej w tym nie tylko talent, ale także charakterystyczna uroda, która sprawiła, ze w oczach wielu Renata Dancewicz zasługuje na tytuł seksbomby.

Jej piękno dostrzegł także Rafał Maćkowiak, którego aktorka poznała w 1997 roku. Maćkowiak miał wówczas 22 lata i był studentem Akademii Teatralnej. Starsza od niego o sześć lat Dancewicz zwróciła na niego uwagę, gdy pojawił się na planie filmu "Gniew", w którym ona grała jedną z głównych ról.

Nikt nie miał wątpliwości, że Renata Dancewicz i Rafał Maćkowiak mają się ku sobie. Po tym, jak oboje skończyli pracę na planie "Gniewu" aktorka złożyła młodemu partnerowi propozycję, której ten nie śmiał odrzucić - poprosiła, żeby Maćkowiak z nią zamieszkał. W tym czasie media zaczęły huczeć od plotek na ich temat.

Renata Dancewicz wcale nie starała się ukryć swojego uczucia wobec młodszego od niej aktora i chętnie pokazywała się z nim publicznie, nie unikając błysku fleszy. Mogło się wydawać, że aktorów połączyła szczególna więź - wykonywali ten sam zawód, dzielili pasję do gry w karty i obydwoje interesowali się sztuką. Jak się później okazało, poróżniło ich... podejście do pracy.

Podczas gdy Dancewicz uważała aktorstwo wyłącznie za źródło zarobku i zadowalała się grą w serialach, Rafał Maćkowiak wolał mierzyć wyżej. Interesowała go gra w teatrze, a aktorstwo traktował jak misję. Był to jeden z powodów, z których zakochani przestali poświęcać sobie czas i powoli stracili sobą zainteresowanie.

Rozstali się z klasą. Żadne z nich nie chciało wywoływać skandalu i zarówno Dancewicz jak i Maćkowiak powstrzymywali się przed publicznym komentowaniem tej sprawy.

Renata Dancewicz wyszła za biznesmena, a Rafał Maćkowiak związał się ze znaną stylistką

W końcu przyszedł moment, w którym byli kochankowie dojrzeli do tego, by stworzyć szczęśliwe związki. Renata Dancewicz związała się z biznesmenem Tomaszem Winciorkiem, z którym doczekała się syna. Rafał Maćkowiak natomiast ma troje dzieci z Małgorzatą Vasiną.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Renata Dancewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy