Kasia Adamik i Olga Chajdas: Reżyserki, partnerki. Są razem od 14 lat

Pracowały przy kilku projektach filmowych, a ich nazwiska od lat sygnują ważne i udane produkcje kinowe i telewizyjne. Prywatnie reżyserki, Kasia Adamik i Olga Chajdas od 14 lat tworzą szczęśliwy związek.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Poznały się na planie "Ekipy"

Drogi Kasi Adamik i Olgi Chajdas skrzyżowały się po raz pierwszy na planie serialu "Ekipa". Chajdas pracowała wtedy przy produkcjach telewizyjnych oraz teatralnych m.in. wystawianej na deskach Centrum Artystycznego M25 sztuce "Bomba". Była asystentką Macieja Kowalewskiego, z którym wielokrotnie współpracowała.

Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland, w 2007 roku pracowała przy serialu "Ekipa" - reżyserowała kilka odcinków. Olga Chajdas trafiła na plan produkcji za rekomendacją Magdaleny Łazarkiewicz, którą poznała przy okazji pracy w teatrze. Przy realizacji serialu Polsatu pełniła rolę asystenta reżysera.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Razem od 14 lat

Reklama

Od 14 lat są partnerkami, współpracują razem zawodowo - ich nazwiska pojawiły się przy takich produkcjach jak "Boisko bezdomnych", "Ekipa", "Wataha", "1983", "Janosik".

Praca na planach filmowych ma to do siebie, że wymaga wyjazdów i rozłąki. Czasami na wiele miesięcy.

"Życie osobiste jest między planami (...) Najważniejsze, że Olga funkcjonuje podobnie jak ja, w momencie kiedy ta druga osoba też tak żyje, jest łatwiej. Staramy się podróżować razem, bo wtedy zawsze jest weselej. A jak się nie da umawiamy się w różnych częściach świata, co czasami jest bardzo śmieszne" - dodaje Kasia Adamik.

Kasia Adamik i Olga Chajdas: Między Polską, Bretanią i Los Angeles

Wspólne chwile reżyserki dzielą między Los Angeles (które uwielbiają mimo szybkiego tempa życia i stresu z tym związanego), Polskę i Bretanię.

"Kilka lat temu kupiłam starą stodołę, która stała obok, wyremontowałam ją i jeździmy tam z Olgą kiedy tylko się da. Teraz mimo naszych zwariowanych zajęć wyrwałyśmy dwa tygodnie i od razu tam pojechałyśmy" - opowiadała Adamik przed laty o ich zakątku w Bretanii.

Podczas wspólnych wywiadów reżyserki często poruszają kwestie związków jednopłciowych, tolerancji i akceptacji w Polsce.

W rozmowie z "Elle" kilka lat temu Kasia Adamik mówiła, że w jej domu panowała akceptacja i tolerancja.

"Według mnie to jest jednak kwestia wychowania - w moim domu nigdy nie padały hasła rasistowskie albo homofobiczne"" - dodała w tym samym wywiadzie Olga Chajdas.

Zobacz też:

"Bridgertonowie": Hit Netflixa wraca z drugim sezonem!

Netflix: "Krakowskie potwory" według Kasi Adamik i Olgi Chajdas

"Squid Game": Powstaną kolejne dwa sezony?

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kasia Adamik | Olga Chajdas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy