Adama Niane nie żyje. Gwiazdor serialu Netfliksa "Lupin" miał 56 lat

Zmarł francuski aktor Adama Niane, który wystąpił w dwóch sezonach serialu "Lupin". Przyczyna jego śmierci nie jest znana. Miał 56 lat.

W hitowej produkcji Netfliksa "Lupin" Adama Niane kreował postać Leonarda, płatnego zabójcy, którego celem jest zlikwidowanie głównego bohatera, Assane’a Diopa. 

Omar Sy żegna Adama Niane: Był człowiekiem o rzadko spotykanej dziś życzliwości

Grający Diopa, Omar Sy, dowiedziawszy się o śmierci kolegi zamieścił na swoim Twitterze następujący wpis: "Składam głębokie kondolencje bliskim Adamy, wielkiego aktora, u którego boku miałem przyjemność i okazję grać. Był człowiekiem o rzadko spotykanej dziś życzliwości. Niech jego dusza spoczywa w pokoju".

Reklama

Pożegnalny post zamieścił również reżyser, Olivier Abbou. To on jako pierwszy ogłosił publicznie, że Niane zmarł. 

"Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o odejściu Adamy Niane, z którym miałem przyjemność pracować przy dwóch sezonach 'Iskandera' i filmie 'Złość'. Nie rozstawaliśmy się przez cztery lata, dzieląc intensywny czas, artystyczne i bardzo ludzkie przygody w różnych odległych zakątkach świata. Był bardzo zaangażowany, oświecony, charyzmatyczny, utalentowany. Był nie tylko moim wspólnikiem, ale też przyjacielem i bohaterem" - napisał na Instagramie Abbou.

Niane urodził się w Paryżu w 1966 r. Studiował w Instytucie Wiedzy o Teatrze na Sorbonie.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy