Gry tak dobre, że są gotowym scenariuszem na serial! Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy świeże informacje dotyczące kontynuacji głośnych seriali: Arcane, który powróci z drugim sezonem oraz nowa animacja o Larze Croft - nieustraszonej pani Archeolog. A jakie inne produkcje zasługują na swoje serialowe adaptacje?

W najnowszym odcinku videocastu "InteriaMovie: POP!" mieliśmy okazję porozmawiać o grach, które są tak dobre, że zasługują na własną adaptację. Pochyliliśmy się także nad produkcjami, których "wyjątkowość" polega na konkretnych mechanikach gry, których przeniesienie do serialu byłoby problematyczne, a także wspomnieliśmy o serialach, na których kontynuacje niecierpliwie czekamy

Gry, które zasługują na własny serial

W najnowszym odcinku videocastu naszymi gośćmi byli wieloletni pracownicy branży gier: Szymon Prorok i Paweł Skwarło, którzy są grafikami 3D. Na co dzień zajmują się tworzeniem modeli do gier, które mogliśmy obserwować w takich produkcjach jak "Dying Light 2", czy "Farming Simulator", które od lat cieszą się zainteresowaniem fanów. 

Reklama

We wspólnej dyskusji pochyliliśmy się nad popularnymi tytułami gier, które nadają się na stworzenie scenariusza do serialu i zgodnie stwierdziliśmy, że jedną z najlepiej zapowiadających się produkcji byłoby "Horizon Zero Dawn" - gra, której akcja osadzona jest w przyszłości, wiele lat po zagładzie świata, który doskonale wszyscy znamy. Ludzie cofają się do czasów koczowniczego trybu życia, jednak po dawnych terenach ludzi poruszają się wysoko zaawansowane technologicznie maszyny. W takiej rzeczywistości wychowuje się Aloy - charyzmatyczna bohaterka, wokół której mogłaby powstać serialowa produkcja. 

Scenariusz gry "Horizon Zero Dawn" oraz "Horizon Forbbiden West" są gotowymi materiałami, po które wystarczy sięgnąć. W trakcie rozmowy wspomnieliśmy również o takich produkcjach jak "Mass Effect" czy "Cyberpunk 2077".

W rozmowie nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego hitu Prime Video, jakim jest "Fallout", który zachwycił szerokie grono odbiorców.

Podzielone opinie pojawiły się przy kultowym tytule, jakim jest "Gothic" - gra toczy się w fikcyjnym świecie, w którym od lat toczy się wojna ludzi z orkami. Bohaterem jest mężczyzna zwany przez graczy Bezimiennym, który z powodu popełnionych zbrodni został zesłany do pracy w kopalni magicznej rudy niezbędnej do wykuwania specjalnej broni i zbroi. Czy uda mu się wydostać z magicznego więzienia?

Jeden z gości, zapalony gracz i prawdziwy miłośnik tego tytułu uznał, że ta produkcja również świetnie odnalazłaby się w formie serialu, jednak Paweł Skwarło stwierdził, że niestety, mimo że fabuła faktycznie jest ciekawa, to nie nadawałaby się na adaptację. 

Gry, które są dobre, ale serial byłby niewypałem

Są jednak takie produkcje, które pomimo świetnej fabuły i rozgrywki, nie nadają się do adaptacji. Do takich tytułów może należeć "Dying Light 2", którego najważniejszą częścią jest mechanika - elementy parkouru, walki i przede wszystkim groza, którą odczuwa gracz podczas nocnych misji. Serial na podstawie tej produkcji miałby poważne trudności, by oddać w pełni klimat tej produkcji. Podobnie sytuacja ma się z produkcjami, które opierają się na mechanice turowej rozgrywki tak jak na przykład "Heroes of Might and Magic III".  

Premiery, na które czekamy

Jedną z najbardziej oczekiwanych przez nas produkcji jest serial "The Last of Us" z zapowiedzianą premierą w 2025 roku, który szturmem podbił platformę streamingową MAX i zaskarbił sobie sympatię fanów. Inną produkcją, której premiera już została zapowiedziana to "Arcane" z drugim sezonem, który zadebiutuje już w listopadzie 2024 roku.  

Cała rozmowa jest dostępna poniżej lub na kanale YouTube "Interia Film i Seriale"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Arcane | Horizon Zero Dawn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy