Netflix traci użytkowników w Polsce! Spore spadki - ponad 200 tys. użytkowników

Na podstawie najnowszych danych przeanalizowanych przez portal Wirtualne Media, dowiadujemy się, że streamingowy gigant w Polsce traci użytkowników. W ciągu ostatnich 30 dni Netflix stracił ponad 200 tys. użytkowników.

Streamingowy gigant w ostatnim miesiącu nie radził sobie najlepiej w Polsce. Według danych przedstawionych przez Wirtualne Media Netflix w marcu odnotował spory spadek użytkowników serwisu. 

Netflix traci na rzecz konkurencji

Mimo że Netflix wciąż pozostaje liderem rynku, to w ostatnich tygodniach odnotował spadek. Sprawa podobnie się ma z HBO Max, które również straciło około 200 tysięcy użytkowników. Jednak jak się okazuje, Netflix być może znalazł dla siebie lek na tę trudną sytuację.

Reklama

Na początku kwietnia zadebiutowała polska komedia "Nic na siłę", która w ciągu dwóch tygodni od premiery zebrała widownie rzędu 20 milionów widzów na całym świecie. Niedawno podobny, choć nieco wyższy wynik zrobiła nowa wersja kultowego "Znachora".  

"Nic na siłę" cieszy się sporym zainteresowaniem - w Polsce od trzech tygodni znajduje się na liście najchętniej oglądanych filmów w Polsce. W tym tygodniu zajął trzecie miejsce w rankingu. W globalnym TOP 10 znajduje się na 7. miejscu i ostatnich dniach był oglądany przez ponad 4 miliony godzin. 

W czasie gdy Netflix traci, inne platformy zyskują. Disney+ zanotował wzrost o prawie 170 tys. użytkowników, Player prawie 340 tysięcy, a Prime Video zasiliło prawie 180 tys. użytkowników. Warto również zwrócić uwagę na platformę Polsat Box Go, która zgromadziła 350 tysięcy nowych widzów. 

Do czołówki najpopularniejszych platform trafiają nowi gracze, co może nieco namieszać we współczesnym rynku streamingu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Disney Plus | Prime Video
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy