Najlepsze seriale kryminalne? Wszystko w zasięgu ręki! Gdzie je oglądać?

Niektóre telewizyjne produkcje tak bardzo zapadły nam w pamięć, że tęsknimy za nimi każdego dnia. Niestety nie są już regularnie emitowane w telewizji, więc gdzie ich szukać? Oto lista najlepszych seriali kryminalnych, które teraz znajdziesz na streamingu!


Tęsknicie za swoimi ulubionymi detektywami? My czasem też, dlatego przygotowaliśmy listę kultowych seriali, które teraz możecie obejrzeć na streamingach! 

"Detektyw Monk"

"Detektyw Monk" był swego czasu telewizyjnym hitem, a teraz, gdy pojawił się na streamingu — znów jest na fali! Adrian Monk nie jest zwykłym detektywem — cierpi na nerwicę natręctw po tym, jak jego żona została zamordowana. Jest to jego jedyna nierozwiązana sprawa, która nie daje mu spokoju. Wciąż pracuje z terapeutkę, która stara się go przywrócić światu, ale łatwo nie jest. W swojej pracy sprawdza się świetnie: ma fotograficzną pamięć, jest spostrzegawczy i z łatwością rozwiązuje zagadki i łamigłówki.  
Osiem sezonów przygód tego wyjątkowego detektywa jest dostępnych na platformie Netflix

Reklama

"Menatalista"

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), mistrz manipulacji i oszust, który po wielkiej osobistej tragedii postanawia stanąć po stronie prawa. Jako prywatny detektyw i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności do walki z przestępcami. Serial wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a na platformie Rotten Tomatoes zebrał ponad 80% pozytywnych recenzji zarówno wśród krytyków jak i widzów. 

Serial "Mentalista" jest obecnie dostępny na dwóch platformach: Prime Video i HBO Max.  

"Behawiorysta"

"Behawiorysta" to jeden z kilku polskich seriali w tym zestawieniu, ale zdecydowanie jeden z najlepszych. Produkcja powstała na motywach powieści Remigiusza Mroza i skupia się na Gerardzie Edlinfie, który jest dosyć spokojnym wykładowcą, "był niegdyś prokuratorem, a ogólnie jest specjalistą od ludzkiej mowy ciała. Na swojej drodze spotyka sprytnego mordercę, który go fascynuje i wydaje się godnym przeciwnikiem. Ich rywalizacja staje się makabrycznym widowiskiem. Czy uda się powstrzymać te krwawe igrzyska, nim zginą niewinni? 

Serial "Behawiorysta" jest obecnie dostępny na HBO Max. 

"Mindhunter"

"Mindhunter" opowiada historię dwóch agentów FBI, którzy rozwijają technikę profilowania. W tym celu odwiedzają więzienia, w których rozmawiają z seryjnymi mordercami. W ten sposób poznają schematy działania psychopatów, co pomaga im w walce z przestępcami. 

Serial stworzono na podstawie książki "Mindhunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit" z 1995 roku, napisanej przez Johna E. Douglasa i Marka Olshakera. 

Niestety nie zobaczymy trzeciego sezonu serialu, dlatego warto przypomnieć sobie jakim majstersztykiem były pierwsze dwie odsłony serii. Produkcja jest dostępna na platformie Netflix. 

"Sherlock"

Jedno z najlepszych wcieleń najsławniejszego detektywa w dziejach. Arthur Conan Doyle stworzył bohatera, a Benedict Cumberbatch go ożywił i nadał charakteru. Produkcja BBC sprawiła, że Sherlock na nowo odżył w pamięci wielu fanów. Ale kim jest ten niezwykły bohater?  

Serial pod wieloma względami bezpośrednio nawiązuję do oryginalnych historii A. C. Doyle’a, choć zdecydowanie został uwspółcześniony. Sherlocka i Watsona interesują tylko wyjątkowo tajemnicze sprawy, sam Sherlock może pochwalić się naprawdę analitycznym umysłem. W tle pojawia się walka przeciwko prawdziwemu wrogowi - w cieniu czyha Moriarty. Jak zakończy się ta rywalizacja i czy Holmes zachowa twarz? 

Cztery sezony serialu "Sherlock" są dostępne na platformie Netflix.

"Narcos"

Pierwsze trzy sezony produkcji Netflixa "Narcos" związane były z Kolumbią. W początkowych dwóch śledziliśmy losy Kartelu z Medelin, którym rządził despotyczny, ale i charyzmatyczny Pablo Escobar. Nic dziwnego, że to on zapisał się na kartach historii, ponieważ wielokrotnie wykazywał się wręcz ułańską fantazją, gdy chodziło o wydawanie majątku. Swego czasu był niekwestionowanym królem karteli. 

Produkcja dostępna jest na platformie Netflix. 

"Prawo ulicy"

Czy amerykański sen istnieje? Gdzieś na pewno, ale nie w Baltimore. Policja składa się głównie ze zmęczonych ludzi, którzy porzucili marzenia, politycy to oszuści, a przestępcy są królami miasta. Sprawa wydaje się beznadziejna, ale jak to zwykle bywa, zawsze znajdzie się ktoś z poczuciem misji i chęcią poprawy życia — nie tylko własnego. Gdy jeden z miejscowych dilerów narkotykowych zostaje oczyszczony z zarzutów o popełnione morderstwo, Jimmy postanawia działać. Wraz z partnerką jest nieustraszony, ale czy to wystarczy, by zaprowadzić porządek? 

Serial "Prawo ulicy" jest dostępny na HBO Max. 

"Dexter"

Główny bohater żyje na krawędzi dwóch światów: w ciągu dnia pracuje w policji w wydziale morderstw, dla którego zajmuje się analizą krwi. Nocami zaś zmienia stronę i sam staje się zwierzyną. Poza pracą jest genialnym seryjnym mordercą, choć popełnia zbrodnie według własnego kodeksu moralnego. Ale czy rzeczywiście jest tak doskonały jak mu się wydaje? Kultowy serial zebrał miliony fanów, a obecnie jest dostępny na platformie Netflix.  

"Odwróceni"

Kim jest "odwrócony"? To ktoś, kto idzie na współpracę z przeciwnikiem w celu osiągnięcia pewnych korzyści. Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w czasach, gdy policja starała się rozpracować mafię pruszkowską i wołomińską. Zarówno "dobrzy" jak i "źli" potrzebują swojej wtyki w przeciwnym obozie. Kto w tej sytuacji stanie się "odwróconym"? W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak. 

Serial dostępny jest na platformie Player. 

"Rojst"

Główny bohater "Rojsta", Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) jest dziennikarzem, który w ponurych czasach PRL-u przeprowadza się do miejscowości, w której dochodzi do serii niewyjaśnionych brutalnych morderstw. Badając sprawę, bohaterowie docierają do szemranych, lokalnych powiązań. Akcja drugiego sezonu dzieje się w latach 90., a tłem dla wydarzeń jest "powódź tysiąclecia". Śledztwo skupia się na niewyjaśnionej śmierci nastolatka. Niedawno zadebiutował trzeci sezon serialu.Produkcja jest dostępna na platformie Netflix.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Prime Video | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy