Z TVN do TVP! To on zostanie nowym szefem "Wiadomości"?

Paweł Płuska zostanie nowym szefem "Wiadomości" TVP - wynika z informacji portalu Wyborcza.pl. To wieloletni reporter „Faktów" TVN.

Paweł Płuska jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). Karierę w mediach rozpoczął w Radiu Centrum, później pracował w RMF FM, gdzie razem z Edwardem Miszczakiem pomagał tworzyć regionalne oddziały stacji. Pracował też w TV Puls i w Radiu ZET.

W 2002 roku rozpoczął współpracę z TVN24. Dwa lata później zasilił szeregi redakcji "Faktów" TVN.

Aktualną szefową "Wiadomości" jest wciąż Danuta Holecka, która na dniach ma się pożegnać z TVP.

Reklama

Danuta Holecka odchodzi z TVP

W ubiegłym tygodniu informował o tym portal Gazeta.pl, sugerując, że od 13 grudnia gwiazdy TVP nie zobaczymy już w głównym wydaniu programu. Na ten dzień najprawdopodobniej przypadnie zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska, który wielokrotnie zapowiadał zmiany w Telewizji Polskiej.

Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że to Holecka zdecydowała o rozstaniu z TVP.

"Skoro wie się, że praca tutaj i tak się zakończy, to naturalne jest, że chce się samemu wykonać uprzedzający ruch" - powiedziała Gazecie.pl osoba z Telewizji Polskiej.

Według portalu naTemat Holecka rozwiąże umowę z TVP za porozumieniem stron.

Gwiazda TVP miała zarabiać 50 tysięcy miesięcznie.

Danuta Holecka rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej w 1993 roku, wygrywając konkurs na prezentera. Najpierw przygotowywała relacje z obrad Senatu, później zaczęła pojawiać się w porannych i wieczornych "Wiadomościach". Od 2019 roku jest szefową "Wiadomości", prowadzi także główne wydanie programu.

W ostatnich tygodniach z "Wiadomościami" pożegnali się już reporterzy: Bartłomiej Graczak, Karol Jałtuszewski i Damian Diaz oraz prowadzący Miłosz Kłeczek.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wiadomości TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy