Wiktory 2022: Aktywistka odebrała statuetkę za Marcina Dorocińskiego

Marcin Dorociński otrzymał w czwartek, 31 marca, statuetkę Wiktora w kategorii aktor roku. Nie pojawił się jednak na ceremonii, a nagrodę w imieniu aktora odebrała jego przyjaciółka, aktywistka oraz przedstawicielka Fundacji Integracja Bogumiła Siedlecka-Goślicka.

Bogumiła Siedlecka-Goślicka odebrała Wiktora w imieniu Marcina Dorocińskiego

Bogumiła Siedlecka-Goślicka walczy o prawa osób z niepełnosprawnościami. W internecie jest znana pod pseudonimem Anioł na Resorach. Prowadzi konto na Instagramie i kanał na YouTubie, gdzie opisuje swoje życie. Aktywistka choruje na wrodzoną łamliwość kości i porusza się na wózku.

Podczas ceremonii Wiktorów odebrała statuetkę w imieniu Marcina Dorocińskiego i wygłosiła ważną przemowę.

Bogumiła Siedlecka-Goślicka: Apel aktywistki

"Porzuciłam marzenia aktorskie, ale nie poddałam się. Postanowiłam znaleźć inny sposób, aby odnaleźć siebie i pomagać innym, którzy stracili wiarę w możliwości normalnego życia. Którzy stracili wiarę w to, że mogą spełniać marzenia" - powiedziała.

Reklama

Zwróciła również uwagę na to, by władze samorządowe i państwowe wspierały osoby z niepełnosprawnościami.

Aktywistka nie mogła odebrać nagrody ze sceny ze względu na schody i brak przystosowania dojścia do sceny dla osób z niepełnosprawnościami.

"W imieniu wspaniałego aktora życzę sobie i wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, by znalazło się miejsce dla zdolnych i pełnych pasji ludzi we wszystkich dziedzinach życia, bez względu na ich sprawność czy niepełnosprawność" - zakończyła.

Bogumiła Siedlecka-Goślicka: Wpis na Instagramie

Dziś zamieściła z kolei wpis na Instagramie, w którym napisała:

"Mówi się, że gala Wiktorów 2021 była pełna nieobecnych gwiazd, całe szczęście ja tam byłam. a teraz na poważnie... Gdy to pisze jest 3 w nocy a emocje nie opadły. Cieszę się że dzięki @marcindorocinski mogłam tam być - obiecuje oddać Wiktora dla super aktora. Marcin poprosił bym odbierając powiedziała coś ważnego dla mnie i dla osób z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję że mój apel poruszy serca i umysły ludzi którzy mają wpływ na życie osób z niepełnosprawnościami. Moja obecność w telewizji publicznej dla jednych jest aktem odwagi dla innych głupoty. Dla mnie to możliwość powiedzenia głośno i wyraźnie, że wiele jest jeszcze do zrobienia a my chcemy żyć w pełni, realizować się zawodowo i społecznie.

Wiktory: Pierwsza ceremonia od lat

Telewizyjne Wiktory zostały przyznane pierwszy raz od siedmiu lat. Nagrodę przyznano pierwszy raz w 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji.

Zobacz też:

Wiktory 2021: Kto zdobył statuetkę?

Wiktory 2021: Wygrał, ale się nie pojawił. Jan Holoubek zbojkotował galę

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Dorociński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy