"Sensacje XX wieku" zniknęły w ramówki! TVP atakuje Bogusława Wołoszańskiego

Program "Sensacje XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego zniknął z ramówki TVP Historia. Dziennikarz i pisarz wystartuje w nadchodzących wyborach z list KO.

Kanał TVP Historia emitował archiwalne odcinki programu "Sensacje XX wieku" od poniedziałku do piątku o godz. 9.55 (oraz dodatkowo w soboty w paśmie nocnym).

Jak zauważył w serwisie X Patryk Słowik w czwartek zamiast planowanej emisji "Sensacji XX wieku" widzowie TVP Historia zobaczyli film dokumentalny.

Rzut oka na program TVP Historia na najbliższe dni potwierdza, że program Bogusława Wołoszańskiego został skreślony z harmonogramu emisji. W jego miejsce stacja wyemituje filmy dokumentalne.

Reklama

Bogusław Wołoszański startuje w wyborach

W tym tygodniu poinformowano, że Bogusław Wołoszański wystartuje w wyborach z listy KO. Dziennikarz i pisarz będzie jedynką w okręgu 10. z siedzibą w rodzinnym mieście Wołoszańskiego - Piotrkowie Trybunalskim.

"Dotychczas zajmowałem się badaniem i omawianiem polityki, teraz zostałem do niej włączony. Ale jest pomost między tym, co robiłem, a tym, co będę - mam nadzieję - robił. Słowa Winstona Churchilla, który powiedział kiedyś: 'To nie jest początek, to jeszcze nie jest koniec. To jest początek końca'. Wiecie państwo, o czym mówię" - tak Wołoszański komentował decyzję o starcie w wyborach.

W środę w "Wiadomościach" Bogusław Wołoszański został przedstawiony jako "tajny współpracownik SB".

Centrum Informacji TVP nie skomentowało jeszcze decyzji o zdjęciu z ramówki "Sensacji XX wieku". Program nadal jest dostępny w serwisie vod.tvp.pl.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, współpracę z Wołoszańskim na czas kampanii wyborczej zawiesił “Super Express", dla którego dziennikarz przygotowywał cykl “Wojna według Wołoszańskiego". 

"Sensacje XX wieku": Kultowy program TVP

"Sensacje XX wieku" pojawiły się w Telewizji Polskiej we wrześniu 1983 r. szybko zdobywając uznanie widzów niekonwencjonalnym sposobem przedstawiania najważniejszych wydarzeń oraz procesów politycznych, gospodarczych i militarnych XX wieku. 

Przez ostatnie 35 lat program przechodził wiele przeobrażeń. Od pierwszych odcinków nagrywanych w studiu telewizyjnym, poprzez realizacje w miejscach, w których rozgrywała się historia (warownie linii Maginota, tunele pod Verdun, twierdza Eben Emael, Hiroszima, port Inchon w Korei Płd., willa Hitlera na górze Kehlstein), do wielkich widowisk historycznych z udziałem najlepszych polskich aktorów i dziesiątków statystów (Katyń, wojna polsko-bolszewicka, bitwa nad Bzurą, bitwa pod Mokrą itp).

Doświadczenia z realizacji "Sensacji XX wieku" pozwoliły twórcy cyklu podjąć produkcję 13-odcinkowego serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów" z udziałem najlepszych polskich aktorów (m.in. Paweł Małaszyński, Jan Frycz, Karolina Gruszka, Borys Szyc), który nie tylko zyskał najwyższe oceny widzów i historyków, ale został zakupiony przez zagraniczne telewizje (m.in. szwedzką, węgierską, słowacką, japońską).

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy