Oni też stracą pracę w TVP? Kultowy program z nowymi prowadzącymi?

W niedzielę premierę miał pierwszy odcinek nowego sezonu programu "Tak to leciało!". Wbrew obawom widzów, jak zawsze poprowadził go duet: Sławomir i Kajra.

Po grudniowej zmianie władz w TVP wiele programów publicznego nadawcy przeszło prawdziwą rewolucję. Najgłośniejszy jest przypadek "Pytania na śniadanie", z którym pożegnali się wszyscy dotychczasowi prowadzący. Widzowie nie oglądają już na ekranie między innymi: Anny Popek, Idy Nowakowskiej, Małgorzaty Opczowskiej, Katarzyny Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Tomasza Wolnego i Tomasza Kammela.

Reklama

Zastąpiło ich pięć nowych duetów: Joanna Górska i Robert Stockinger, Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Beata Tadla i Tomasz Tylicki oraz Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.

"Tak to leciało!" wciąż ze Sławomirem i Kajrą

W ostatnim czasie media pisały, że to nie koniec zmian i zobaczymy nowe twarze również w innych programach TVP. Wbrew obawom fanów nie dotyczy to jednak show "Tak to leciało!". W niedzielę wyemitowano pierwszy odcinek nowego sezonu i jak zawsze poprowadzili go Sławomir Zapała oraz jego żona Magdalena "Kajra" Kajrowicz.

O tym, że zobaczymy ich w programie już wcześniej informowała piosenkarka w swoich mediach społecznościowych. "Cześć, tu Kajra. Wypatrując niedzieli... Nowy sezon 'Tak to leciało' i jego premierowe odcinki co tydzień o 16.15 w TVP2" - zapowiadała.

"Tak to leciało!": Co to za program?

Przypomnijmy, że "Tak to leciało!" po raz pierwszy pojawiło się w telewizyjnej Dwójce w 2008 roku, prowadzącym był Maciej Miecznikowski. To polska wersja "Don’t forget the lyrics", a uczestnicy mają za zadanie odgadnąć brakujące słowa piosenek. Ostatni odcinek nadano w 2012 roku. Jesienią 2022 roku program powrócił do ramówki.

Zasady programy skonstruowane są tak, by dostarczać maksimum emocji. Uczestnicy mają przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich, a następnie wykonuje utwór przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. Na poszczególnych etapach gry może skorzystać z "wyjść awaryjnych".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Tak to leciało! | Sławomir Zapała
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy