Małgorzata Rozenek-Majdan wystartuje w wyborach z list PO?

Niezwykle dobrze czuję swoją rolę, jako aktywistki. Nie wystartuję w najbliższych wyborach w październiku, ani tych których spodziewamy się w 2024 r. - oświadczyła we wtorek Małgorzata Rozenek-Majdan.

We wtorek "Super Express" podał, że Małgorzata Rozenek-Majdan wystartuje do Sejmu z listy PO.

Rozenek-Majdan została zapytana o tę kwestię na konferencji prasowej z udziałem parlamentarzystek KO "In vitro to życie".

"Niezwykle dobrze czuję swoją rolę, jako aktywistki i na tej roli chciałabym się jak na razie skupić"  - odpowiedziała.

"Jestem dziennikarką prowadzącą jeden z kultowych programów telewizji TVN. To jest coś, co zawodowo mnie spełnia. Aktywistką pozostanę jeszcze przez dłuższy czas, a co się wydarzy w dalekiej przyszłości nie wiadomo" - dodała Rozenek-Majdan.

Reklama

Małgorzata Rozenek-Majdan: Nie wystartuję w najbliższych wyborach

Dopytywana o start w najbliższych wyborach parlamentarnych oświadczyła: "Nie wystartuję w najbliższych wyborach - ani tych, których spodziewamy się w październiku, ani tych, których spodziewamy się w 2024 r.".

W artykule "Super Expressu" napisano, że Małgorzata Rozenek-Majdan ma pomóc Donaldowi Tuskowi pokonać PiS. "Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu" - zdradził w rozmowie z "SE" Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

O te doniesienia zostali zapytani także inni parlamentarzyści PO. "Potwierdzam, słyszałem o tym z poważnych źródeł" - napisał w wiadomości do "SE" poseł, który chciał zachować anonimowość.

"SE" przypomniał, że Rozenek-Majdan od lat udziela się społecznie w propagowanie metody in vitro. "W ostatnich miesiącach blisko współpracowała z Platformą Obywatelską w związku z obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie" - podano.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Rozenek-Majdan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy