Kinga Rusin już nigdy nie wróci do TVN? Co robi dziś gwiazda?

50-letnia prezenterka i dziennikarka jest jedną z najpopularniejszych osób w polskim show-biznesie. Przez wiele lat związana była ze stacją TVN. Niespodziewanie zrezygnowała z pracy i wyjechała ze stolicy. Obecnie od wielu miesięcy jeździ po świecie. Czy Kinga Rusin wróci jeszcze do telewizji?

Skazana na pracę w tv?

Urodzona 9 marca 1971 roku dziennikarka jest córką Pawła i Marii Rusinów. Jej matka była wieloletnią pracownicą biura handlu zagranicznego Telewizji Polskiej. Nie wszyscy dzisiaj pamiętają, że Rusin rozpoczęła swoją karierę w światłach reflektorów mając zaledwie 10 lat. Występowała wtedy w Zespole Pieśni i Tańca "Varsovia". 

W 1993 roku, jeszcze jako studentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła pracę w TVP. Wielokrotnie zaprzeczała, że dostała się tam dzięki pomocy matki. Młodziutka studentka pracowała w redakcji programu "Randka w ciemno" i jako prezenterka oprawy dnia u boku takich gwiazd jak Krystyna Loska czy Bogumiła Wander. 

Reklama

Kinga Rusin szybko pięła się po szczeblach kariery. Zaledwie rok później wyjechała z mężem, Tomaszem Lisem, do Waszyngtonu, gdzie dziennikarz pracował jako korespondent. Rusin nie zrezygnowała całkowicie ze swojej kariery.  Realizowała reportaże i materiały informacyjne dla TVP oraz pisała artykuły m.in. do "Twojego Stylu". Jednocześnie prowadziła własną agencję PR. 

Powrót do Polski i rozwód

W 1997 wróciła do Polski. Jednak zamiast w TVP, podjęła pracę w TVN. W następnych latach coraz częściej pojawiała się na branżowych imprezach. We wrześniu 2005 została współprowadzącą porannego magazynu "Dzień dobry TVN". W tym samym czasie media rozpisywały się na temat jej rozstania i rozwodu z Tomaszem Lisem.

Dziennikarka rzuciła się w wir pracy. W listopadzie 2006 w parze ze Stefano Terrazzino wygrała czwartą edycję programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. Rok później została prowadzącą, a następnie jurorką programu "You Can Dance - Po prostu tańcz".

Mimo wielu sukcesów Kinga Rusin nie osiadła na laurach i razem z przyjaciółką rozpoczęła nowy biznes. W 2008 została współwłaścicielką marki kosmetycznej "Pat&Rub", produkującej ekologiczne kosmetyki. Po kilku latach drogi jej oraz wspólniczki Magdaleny Hajduk, rozeszły się. W 2016 roku Kinga całkowicie przejęła zarządzanie marką. Już dwa lata później zanotowała 28 milionów zysku ze sprzedaży. 

Biznesy gwiazd, na których zarabiają kokosy!

Nowy początek?

Kinga Rusin odcisnęła piętno na polskim show-biznesie. Dziennikarka nie obawia się mówić głośno swojego zdania, czym kilka razy naraziła się innym znanym osobom oraz obecnej władzy. Głośno było m.in. o jej konflikcie z Małgorzatą Rozenek czy sławnej już oscarowej imprezie, którą Rusin ze szczegółami opisała na swoim Instagramie. Jej zdjęcie z Adele obiegło cały świat. 

Gdy w lutym 2020 roku gwiazda TVN nie pojawiła się na ramówce stacji, jej fani zaczęli snuć domysły, że zrezygnowała z prowadzenia "Dzień Dobry TVN". Rusin tłumaczyła na Instagramie, że przebywała wtedy na wakacjach. Plotki okazały się jednak prawdą. Na Instagramie pożegnała się z programem oraz napisała o swoich planach na przyszłość. 

Kinga Rusin rozstała się nie tylko z TVN, ale również z show-biznesem. Mimo instagramowych zapewnień Rusin nie ruszyła z nowym telewizyjnym projektem. Być może jej plany pokrzyżowała pandemia. Dziennikarka najpierw wyprowadziła się ze stolicy, a następnie kraju. Od tamtej pory przebywa na nieustannych wakacjach. Wszak swoją firmę może prowadzić z niemal każdego zakątka Ziemi. 

Obecnie do Polski wpada jedynie na przepakowanie walizek. Chociaż przebywa z dala od granic Polski to nie pozostaje obojętna na problemy rodaków. Regularnie odnosi się do sytuacji w kraju m.in. pozując z wydrukowaną konstytucją, odnosząc się do cnót niewieścich Czarnka czy krytykując wycinkę lasów. A wszystko to na tle pięknych widoków z egzotycznych krajów. 

Kinga Rusin zachwyca na łonie natury

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Rusin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy