Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Wielka przygoda? Właśnie się przyznali

"Interesują nas rozmowy z ludźmi z różnych dziedzin, z ludźmi, którzy mają różne zainteresowania, nie tylko są związani ze światem szeroko rozumianego show-biznesu" - zapewnili w rozmowie z Newserią Lifestyle Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, którzy od kilku tygodni prowadzą na YouTubie podcast "Serio?".

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Podcast zamiast pracy w TVP

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski na początku 2024 roku pożegnali się z "Pytaniem na Śniadanie". Para została odsunięta od prowadzenia popularnego programu.

23 stycznia opublikowali specjalne pożegnanie w swoich mediach społecznościowych.

"Dziękujemy za wspaniałą współpracę przy produkcji programu 'Pytanie na Śniadanie'. Dziękujemy Wydawcom za zaufanie i wsparcie, które umożliwiły nam realizację tego programu. Wasza determinacja i zaangażowanie były kluczowe dla jego sukcesu. (...) Najważniejsze podziękowania kieruję również do naszych Widzów. Dziękujemy Wam za codzienną obecność przed telewizorami. To dzięki Wam program 'Pytanie na Śniadanie' ma sens" - napisali.

Reklama

Po zakończeniu wspólnej przygody z TVP para stworzyła podcast zatytułowany "Serio?". Dotąd ukazało się na YouTubie jego pięć odcinków, a para ma na ten moment ok. pięć tysięcy subskrybentów.

"Serio?": Podcast Cichopek i Kurzajewskiego

"To jest dla nas wielka przygoda, również wyzwanie i chyba kontynuacja tego, co do tej pory robiliśmy. Bardzo lubimy rozmawiać i podcast 'Serio?' jest związany z naszą ciekawością świata i ciekawością ludzi. Chcemy, żeby ten koncept wyglądał tak, że goście, którzy pojawiają się w naszym podcaście, czują się trochę, jakby przyszli do naszego domu, mieszkania, usiedli na kanapie i po prostu wspólnie rozmawiamy. I to jest model, do którego chcielibyśmy się zbliżyć" - wyznał w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Maciej Kurzajewski.

"Interesują nas rozmowy z ludźmi z różnych dziedzin, z ludźmi, którzy mają różne zainteresowania, nie tylko są związani ze światem szeroko rozumianego show-biznesu. Dlatego też każdy odcinek będzie inny i dedykowany innej publiczności. To będzie szeroki wachlarz i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie" - dodała w tym samym wywiadzie Katarzyna Cichopek.

Duet, który jest razem również w życiu prywatnym, zdradził, że ma przygotowaną listę rozmówców, których chciałby zaprosić do swojego podcastu.

"Na razie nie powiemy, jakie to są nazwiska, bo chcemy, żeby każdy z kolejnych odcinków był niespodzianką dla naszych widzów, obserwatorów i tych, którzy subskrybują ten kanał. Gości szukamy w bardzo różny sposób, przeszukując internet, ale korzystając też z naszych przyjaźni, czyli zapraszamy ludzi, których po prostu znamy, wiemy, że są bardzo ciekawi i mają również swoje drugie oblicze, nie tylko to, które jest znane z wywiadów czy z ich działalności zawodowej, ale mają też w sobie ogromną wartość dodaną i ją chcemy właśnie wyciągnąć podczas takiej rozmowy" - zapewnił w rozmowie z Newserią Lifestyle Maciej Kurzajewski.

Para jest zaangażowana w pracę nad swoim podcastem na każdym etapie jego realizacji. Zdaje sobie bowiem sprawę, że w tej branży panuje ogromna konkurencja i trzeba w jakiś sposób się wyróżnić.

"Jesteśmy zaangażowani w prowadzenie naszych social mediów i tworząc jakikolwiek content, który później pokazujemy, cały proces twórczy też zaczynamy od zera, a kończymy na pełnym efekcie. I dokładnie tak jest z naszym podcastem, zaczynamy od koncepcji, od tematów, od poszukiwania gościa. A ponieważ mamy ogromne, wieloletnie doświadczenie telewizyjne, jesteśmy też w stanie zbudować taki program od strony technicznej, od strony montażowej. To jest bardzo ciekawa praca, tym większą satysfakcję mamy, jak już wypuścimy taki odcinek" - stwierdziła w wywiadzie dla Newserii Lifestyle Katarzyna Cichopek.

"Kasia mówiła o tym doświadczeniu telewizyjnym i bez wątpienia tak jest, co daje nam już na początku asumpt do tego, byśmy mogli myśleć o długiej perspektywie. Poza tym ja akurat od strony dziennikarskiej, przez 30 lat pracy w telewizji, przeszedłem przez wszystkie etapy. I myślę sobie, że wykorzystanie tego doświadczenia właśnie przy tworzeniu podcastu jest czymś znakomitym. To naprawdę daje ogromną radość i zadowolenie" - podsumował Maciej Kurzajewski.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | Maciej Kurzajewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy