Reklama

Josephine Ann Tewson: Nie żyje aktorka serialu "Co ludzie powiedzą?"

W wieku 91 lat zmarła Josephine Ann Tewson, którą widzowie pokochali za rolę Elżbiety Warden, nerwowej sąsiadki i powierniczki głównej bohaterki - Hiacynty Bucket w brytyjskim sitcomie "Keeping Up Appearances" (polski tytuł "Co ludzie powiedzą?").

Według informacji przekazanych brytyjskim mediom przez agentkę aktorki Jean Diamond, Tewson zmarła "spokojnie" w czwartek wieczorem w Denville Hall - londyńskim domu spokojnej starości dla aktorów.

Josephine Ann Tewson: Była gwiazdą brytyjskich sitcomów

Zapisała się w pamięci widzów głównie jako aktorka komediowa. Poza "Co ludzie powiedzą?" (1990-95), zagrała m.in. w takich sitcomach, jak: "Shelley" (1979-82), "Clarence" (1988 r.) i stworzonym przez twórcę "Co ludzie powiedzą?", Roya Clarke'a, "Last of the Summer Wine" (polski tytuł: "Babie lato").

Reklama

Ten ostatni serial emitowano w brytyjskiej telewizji przez 37 lat, od 4 stycznia 1973 roku do 29 sierpnia 2010 roku. Tewson występowała w nim, jako Miss Davenport od 2003 roku.

W 2012 roku opracowała jednoosobowe show "Still Keeping Up Appearances?", z którym odwiedzała sale teatralne Wielkiej Brytanii do początku 2019 roku. Występy polegały na opowiadaniu anegdot z planu tytułowej komedii.

Była dwukrotnie zamężna, najpierw z aktorem Leonardem Rossiterem, a następnie z Henrym Newmanem, który zmarł w 1980 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL