Ida Nowakowska: Zaczynała karierę od roli w filmie ze Stevenem Seagalem

Gwiazda TVP i prowadząca "Pytanie na śniadanie" - Ida Nowakowska - jest córką znanego pisarza Marka Nowakowskiego. Karierę w show-biznesie rozpoczynała od aktorstwa, występując w epizodzie w głośnym obrazie Macieja Dejczera "Bandyta". Ma również na koncie rolę w filmu u boku Stevena Seagala.

Ida Nowakowska pojawiła się po raz pierwszy na ekranie jako mała dziewczynka w filmie Macieja Dejczera "Bandyta".

"Zagrałam niewielki epizod u boku Tila Schweigera, który w tamtym czasie podbił serca milionów Polek! Miałam sześć lat, kiedy po raz pierwszy pojawiłam się przed kamerą i już wtedy złapałam aktorskiego bakcyla. Czułam, że ten świat jest na tyle wciągający i ciekawy, że bardzo chciałam być jego częścią. Już w trakcie szkoły baletowej zagrałam w wielu musicalach na deskach Teatru Roma i Buffo" - mówiła w rozmowie z agencją AKPA.

Reklama

Idę Nowakowską lepiej poznaliśmy m.in. dzięki programowi TVN "You Can Dance - Po prostu tańcz!". W pierwszej edycji tanecznego show zajęła 9. miejsce. Właśnie ten epizod w jej życiu stał się furtką do kariery. Kilka lat później, została jurorką 9. edycji "You Can Dance", zasiadając obok Michała Piróga, Agustina Egurroli i Macieja "Gleby" Florka.

Ida Nowakowska: Tańczyła w Nowym Jorku, grała ze Stevenem Seagalem

Ida Nowakowska jest córką znanego pisarza Marka Nowakowskiego (1935-2014), autora takich powieści, jak "Homo Polonicus", "Nekropolis", "Dziennik podróży w przeszłość" czy "Syjoniści do Syjamu". Pisarz był też autorem scenariuszy do filmów "Meta" (1971) i "Przystań" (1971). Na podstawie jego opowiadania powstał film "Gonitwa" (1971). "Miałam nietypowe dzieciństwo, ale dorastając, wydawało mi się, że jest typowe. Mój tata był najmądrzejszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałam" - Nowakowska wyznała w jednym z wywiadów.

Poza karierą w polskiej telewizji Ida Nowakowska ma za sobą także kilka większych sukcesów w Stanach Zjednoczonych. Tańczyła w Nowym Jorku w Metropolitan Opera w La Bayadere oraz odegrała główną rolę w musicalu "Reel to Real" w Lincoln Center. Ponadto można było ją również zobaczyć u boku Stevena Seagala w filmie "Out of Reach".

Utalentowaną tancerkę docenili też producenci amerykańskiego talent-show "The World's Best", w którym Ida zasiadła na fotelu jurorki. Warto zaznaczyć, że poza Nowakowską w jury programu znalazły się gwiazdy zza oceanu, m.in. aktorka Drew Barrymore, piosenkarka Faith Hill, a także wokalista RuPaul. Program poprowadzi aktor James Corden.

Idę Nowakowską mogliśmy oglądać w serialu "Tancerze" - na przeszkodzie stanęła jednak młodej tancerce nauka. "Z powodu matury musiałam zrezygnować z wymarzonej głównej roli w musicalowym serialu telewizyjnym 'Tancerze'. Dostałam tę rolę dwa tygodnie przed egzaminem. Szkoła dała mi ultimatum: albo matura, albo serial. Wybrałam maturę. I teraz po latach muszę powiedzieć, że nie żałuję. Skończyłam dwa kierunki studiów - aktorstwo i nauki polityczne, co dało mi wiele możliwości" - mówiła Polskiej Agencji Prasowej.

Jak Ida Nowakowska została gwiazdą TVP?

W maju 2019 Ida Nowakowska dołączyła do grona prowadzących "Pytanie na Śniadanie". "Jestem nocnym markiem, ale kto rano wstaje, temu pan Bóg daje" - cieszyła się na występ w nowej roli.

. W trakcie prowadzenia śniadaniówki TVP nie uniknęła wpadki, kiedy goszcząc w studiu pewną blogerkę zacytowała słowa zupełnie innej kobiety. "To zupełnie nie moja wina. Takie rzeczy się zdarzają. Program jest przygotowywany przez cały zestaw redaktorów" - powiedziała Nowakowska Interii, zaznaczając jednak, że nie szuka kozła ofiarnego: "Nie chcę zwalać winy na nikogo, bo jestem im wdzięczna, że zajmują się tym wszystkim".

Ida Nowakowska ma także na koncie współprowadzenie kulinarnego programu TVP "Bake Off Junior" (razem z Marceliną Zawadzką). "W sercu sama jestem dzieckiem. I nawet kiedy stałam się dorosła, to udział w tym programie pomógł mi przypomnieć sobie o tym, jak fajnie być dzieckiem, mieć marzenia, podążać za swoją pasją" - Nowakowska mówiła w rozmowie z PAP Life. "Jako tancerka potrzebuję energii, lubię podjeść. Chociaż po mnie może tego nie widać. Jestem chuda, więc na planie wszyscy próbują mnie dokarmiać" - śmiałą się Nowakowska.

Od 2015 roku Ida Nowakowska jest żoną Jacka Herndona, którego poznała, kiedy studiowali razem aktorstwo na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. "Połowę życia spędziłam w Stanach. Moja mama mówiła, że ma polskie korzenie, ale to Ameryka dodała jej skrzydeł. A ja mam dwa serca - amerykańskie i polskie. Mój mąż jest Amerykaninem z krwi i kości, ale kiedy przyjechał do Polski, był nią zafascynowany" - mówiła. W maju 2021 roku przyszedł na świat syn pary - Maksymilian Marek.

Idę Nowakowską mogliśmy oglądać jako gospodynię programu "Ameryka da się lubić". Program nawiązywał do popularnego przed laty talk-show "Europa da się lubić". "Bardzo cenię w Ameryce to, że docenia się tam kreatywność, ciężką pracę, wysiłek i umiejętności. To, że bycie dobrym w jakiejkolwiek dziedzinie przynosi wymierne efekty, że rodzina jest tam bardzo ważna. I że wszystko jest tam proste. Nie ma nadmiaru biurokracji" - mówiła w rozmowie z AKPĄ.

W ubiegłym roku wróciła do aktorstwa w filmie "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie", w którym zagrała zakonnicę.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama