Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk: O ich związku było głośno. Dlaczego się rozstali?

Elżbieta Zapendowska znana jest ze swoich szczerych, czasami surowych, ocen. Popularność zyskała dzięki roli jurorki w kultowym już "Idolu". O swoim życiu prywatnym nie lubi opowiadać za wiele. Przez wiele lat tworzyła związek z młodszym o ponad 20 lat muzykiem. Dlaczego ich drogi się rozeszły?

Elżbieta Zapendowska: "Drażni mnie to poklepywanie po ramieniu"

Elżbieta Zapendowska zapisała się w historii Polsatu jako jurorka wszystkich edycji kultowego programu "Idol" (2002-2005, 2017), "Jak oni śpiewają" (2007-2009) i "Must Be the Music. Tylko muzyka" (2011-2016). Aktualnie razem z Andrzejem Głowackim prowadzi własną Szkołę Piosenki w Warszawie oraz występuje w multimedialnym musicalu dla młodzieży pt. "Kongo" w reż. Jerzego Bończaka w stołecznym Teatrze Capitol, gdzie gra samą siebie, czyli jurora.

Zapendowska znana jest z tego, że nie owija prawdy w bawełnę. Jej ostre oceny często wywoływały konsternację wśród internautów. "Rynek muzyczny jest bezwzględny, nawet jeśli się ma dużo sprytu, szczęścia czy kochanków, którzy pomogą tu i tam, to i tak kiedyś wyjdzie na jaw fakt, czy się ktoś do tego nadaje, czy nie. Dlatego tych bez drygu i polotu staram się raczej zniechęcać, skłaniać do szukania drugiego zawodu, bo po co robić sobie i komuś złudne nadzieje? Drażni mnie to poklepywanie po ramieniu i pocieszanie w stylu - jak będziesz pracować, to sukces przyjdzie. Nieprawda! Znam zdolnych ludzi, którzy nie robią nic, a śpiewają świetnie i pracowitych jak mrówki, którzy ćwiczą po 16 godzin dziennie - i im nie wychodzi. Ludziom trzeba mówić prawdę" - mówiła w rozmowie z Interia Muzyka. 

Reklama

"Idol": Kuźnia gwiazd polskiego show-biznesu

Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk: Miłość mimo różnic

O swoim życiu prywatnym trenerka głosu nie opowiada za dużo. W swoim czasie dużo szumu wzbudził jej związek z Andrzejem Krukiem. Para poznała się, gdy Zapendowska była 40-letnią rozwódką. Poznali się dzięki wspólnej pasji. Mężczyzna na co dzień śpiewał w chórkach u takich wokalistów jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. Ich związek wzbudził kontrowersje za sprawą dużej różnicy wieku, która dzieliła zakochanych. Kruk był ponad 20 lat młodszy od Zapendowskiej. "Nie trzymam go siłą, sam chce być ze mną. Rozumiemy się, jesteśmy przyjaciółmi i czujemy silną więź wzajemnej przyjaźni" - mówiła jurorka w jednym z wywiadów. 

Sami zainteresowani starali się trzymać z daleka od świateł reflektorów i nie opowiadali zbyt często o swoim uczuciu. Jurorka "Idola" wyjątek zrobiła m.in. w rozmowie z "Vivą". W wywiadzie przyznała, że to ona w związku przejmowała stery. "Jest niesłychanie cierpliwy i znosi mój despotyzm. Ogląda w telewizji to, co ja, prawie się na ten temat nie kłócimy. To ja jestem kierowniczką pilota, a on to akceptuje. Uważam, że mam dużo szczęścia, że tak się wszystko potoczyło. Dziwię się tylko trochę, że ludzie tak kompletnie różni, jak my, tak się ze sobą trzymają. Z moim mężem też mogliśmy przetrwać, ale byliśmy na to zbyt durni. Przyjaźniliśmy się potem do końca jego życia i to bardzo. A ja żałowałam, że w młodości byłam taka zacietrzewiona. Zresztą im bliżej piórnika, tym większy we mnie stoicyzm" - mówiła. 

Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk: Rozstanie w przyjaźni

Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk tworzyli zgodny związek przez prawie 30 lat. W tym czasie plotkarskie media wielokrotnie ogłaszały ich rozstanie. Oni wbrew przeciwnościom przeżyli razem 27 lat. Para kupiła nawet pod pod Warszawa, do którego uciekali przed zgiełkiem stolicy. W 2015 roku para została przyłapana przez paparazzich podczas przenoszenia pudeł do mieszkań na jednym z warszawskich osiedli. Powstały wówczas plotki, że para mebluje nowe gniazdko w stolicy. Niestety, wkrótce okazało się, że tylko jedna osoba przeprowadza się do mieszkania. 

Byli zakochani nie komentowali swojego rozstania. Portal Plejada donosił za to, że Zapendowska i Kruk rozeszli się w przyjaznej atmosferze. "Ela i Andrzej wspólnie podjęli decyzję, że zakończą swój 30-letni związek. Nie chodzi o żadną kłótnię, po prostu oboje doszli do wniosku, że ich miłość przerodziła się w przyjaźń. Chcą pozostać w przyjacielskich relacjach" - można było przeczytać na stronie portalu. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Zapendowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy