Danuta Holecka odchodzi z "Wiadomości" TVP. Zarabiała 50 tys. złotych

Danuta Holecka w połowie grudnia przestanie prowadzić „Wiadomości” TVP - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

O tym, że Danuta Holecka pożegna się z "Wiadomościami" TVP w ubiegłym tygodniu informował portal Gazeta.pl, sugerując, że od 13 grudnia gwiazdy TVP nie zobaczymy już w głównym wydaniu programu. Na ten dzień najprawdopodobniej przypadnie zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska, który wielokrotnie zapowiadał zmiany w Telewizji Polskiej.

Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że to Holecka zdecydowała o rozstaniu z TVP.

Reklama

"Skoro wie się, że praca tutaj i tak się zakończy, to naturalne jest, że chce się samemu wykonać uprzedzający ruch" - powiedziała Gazecie.pl osoba z Telewizji Polskiej.

Według portalu naTemat Holecka rozwiąże umowę z TVP za porozumieniem stron.

Gwiazda TVP miała zarabiać 50 tysięcy miesięcznie.

Danuta Holecka rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej w 1993 roku, wygrywając konkurs na prezentera. Najpierw przygotowywała relacje z obrad Senatu, później zaczęła pojawiać się w porannych i wieczornych "Wiadomościach". Od 2019 roku jest szefową "Wiadomości", prowadzi także główne wydanie programu.

W ostatnich tygodniach z "Wiadomościami" pożegnali się już reporterzy: Bartłomiej Graczak, Karol Jałtuszewski i Damian Diaz.

Gwiazdy TVP szukają pracy

O tym, że gwiazdy TVP rozglądają się już za nową pracą mówiła w rozmowie z Pomponikiem Aleksandra Kwaśniewska.

"Nie wyobrażam sobie, żeby w TVP zostali ci, którzy proponowali propagandę w 'Wiadomościach'. To było coś tak bez precedensu... to było zło po prostu przez duże 'Z'. Ja myślę, że te osoby same się spakują i uciekną. Nie zdziwiłabym się, jakby jeszcze jakieś odprawy sobie powypisywali. Na pewno pojawi się dużo nowych osób" - mówiła Kwaśniewska.

Niepewny los czeka również gwiazdy "Pytania na śniadanie". Program prowadzi obecnie sześć par prowadzących: Anna Popek i Robert Rozmus, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Ida Nowakowska i Tomasz Wolny oraz Małgorzata Opczowska i Robert Koszucki. 

Na korytarzach TVP plotkuje się o tym, kto pożegna się z pracą w najbliższych miesiącach. "Na pewno ich wymienią. Słyszałem plotki, że wyrzucą Idę Nowakowską, Tomasza Wolnego i Annę Popek. Niektórzy reżyserzy też mogą pójść w odstawkę" - twierdzi informator Plejady.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Holecka | Wiadomości TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy